Tudósítás: Parádés összecsapás után döntetlen a vízilabda rangadón

Vizilabda5.jpgA TEVA-VasasPlaket a Komjádi uszodában játszott 10-10-es döntetlent a Domino-BHSE ellen a vízilabda-bajnokság rangadóján.

A piros kékek már három góllal is vezettek a találkozó folyamán, azonban a bajnokcsapat összeszedett védekezéssel, és szép támadásokkal ledolgozta hátrányát, majd Szívós két másodperccel a vége előtt dobott góljával megfosztotta a hazaiakat a győzelemtől.

Férfi vízilabda ob I.,
TEVA-VasasPlaket – Domino-BHSE 10-10 (3-3, 3-1, 3-5, 1-1)
Komjádi uszoda, 800 néző
Vezette: Juhász Gy., Németh A.
Gólszerzők: Varga Dániel 4, Hosnyánszky 3/1, Tóth M., 1, Heinrich 1, Kun 1, illetve Kiss G. 3/1, Benedek 2, Bárány 1, Biros 1, Kovács O. 1, Szívós 1, Vári 1
Előnyök: 10/3 illetve 11/3
Ötméteresek: 2/2 illetve 1/1

Az első félidő rendkívül érdekes, változatos játékkal telt el, ahol sokáig felváltva vezettek a csapatok, de egy gólnál jobban egyik gárda sem tudott ellépni a másiktól (3-3). A második negyed második felében 5-4-es Vasas vezetésnél hosszú percekig tartó gólcsend következett be, amelyből Varga Dániel ötméteresével a piros-kékek törtek ki, így a nagyszünetre már kétgólos vezetéssel vonulhattak a hazaiak (6-4).

A folytatásban igazi gólpárbajt produkált a két együttes, ahol a kezdést követően már háromgólos előnybe került Földi László csapata. Ezt követően azonban feljavult a vendégek védekezése, és nem csak ledolgozták hátrányukat, de a negyed végére ki is egyenlítettek (9-9). Az utolsó tíz percben gigászi küzdelem zajlott a medencében, de hiába vezettek egészen a hajráig a piros-kékek, mert Szívós két másodperccel a vége előtt bevette Nagy Viktor kapuját, így döntetlennel ért véget a rangadó (10-10).