Tudósítás: Kupadöntős a Kispest

Bp_Honved.jpgA Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján a Vasas hazai pályán kapott ki 2-1-re a Honvéd együttesétől. A vendégek első negyvenöt percben szerzett két találatára a hazaiak Németh Norbert révén a szünet előtt válaszolni tudtak, de mivel az első összecsapáson nem esett gól, a piros-feketék 2-1-es összesítéssel jutottak a döntőbe.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó
Vasas – Budapest Honvéd 1-2 (1-2)
Illovszky-stadion, 4000 néző
Vezette: Solymosi P. (Vígh P., Tóth I.)
Vasas: Németh G. – Balog Zs., Pandur (Piller, 46.), Unierzyski, Tóth A. – Kincses, Fehér Z. (Odrobéna, 75.), Németh N., Kiss K. (Nagy T., 68.) – Lázok, Kenesei K.
Honvéd: Tóth I. – Schindler, Pomper, Szmiljanics, Vincze Z. – Dobos (Mogyorósi, 60.), Benjamin (Genito, 57.), Szabó T., Ivancsics – Bogdanovics, Hercegfalvi (Abraham, 77.)
Gól: Németh N. (45.), illetve Bogdanovics (18.), Ivancsics (25.)
Sárga lap: Pandur (20.), Tóth A. (31.), illetve Dobos (9.), Szabó T. (69.), Mogyorósi (77.)

18. perc: Megszerezte a vezetést a Honvéd! Szép akció végén Bogdanovics léphetett ki a hazai védők közül, majd a kifutó Németh Gábort is kicselezve az üres kapuba gurított (0-1).

25. perc: Két gólra nőtt a piros-feketék előnye! Ezúttal Ivancsics hagyta faképnél az angyalföldi védőket, majd a tizenhatoson belülről leadott lövése a becsúszó Unierzyskin megpattant, becsapva ezzel a kivetődő hazai portást, a labda pedig a hálóba hullott (0-2).

45. perc: Szépített a Vasas! Kenesei bal oldali szögletét Balog Zsolt 11 méterről fejelte kapura, amit Németh Norbert 1 méterről bólintott a jobb sarokba (1-2).

52. perc: Kenesei szánta magát lövésre a kaputól 20 méterre, de Tóth biztosan fogta a jobb alsóba tartó labdát.

63. perc: A kispesti védők röviden szabadítottak fel, de Piller 18 méterről leadott lövése kevéssel a lapu mellé szállt.

72. perc: Németh Gábor védte magabiztosan Szmiljanics 10 méteres fejesét.

82. perc: Angyalföldi szöglet után Balog Zsolt eresztett meg egy lövést, de a kapufánál álló Szmiljanics kivágta a labdát.

Az első percektől a biztos védekezésből indított támadásokra épített a Honvéd, ami a félidő derekára kétgólos vezetést eredményezett a piros-feketéknek. Ezt követően átvette a játék irányítását az angyalföldi gárda, és a játékrész hajrájában Németh Norbert fejesével egy gólra faragta a hátrányát.

A szünet után hatalmas mezőnyfölényt harcolt ki a Vasas, de a betömörülő vendégek ellen nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani. Supka Attila csapata ekkor már csak az eredmény őrzésére törekedett, és mivel a hazaiak játékában nem volt benne a gól, a kispestiek megérdemelten jutottak a Magyar Kupa döntőjébe.
A Budapest Honvéd 2-1-es összesítéssel jutott a döntőbe.