Tudósítás: Kiesett a Győr

Kezilabda5.jpgNem kezdte reménytelen helyzetben az év legfontosabb meccsét a Győr, ám a félidőre már abba került. A remekül védekező dánok az idegenbeli hatgólos hátrányt egy híján megduplázták, fordulás után pedig biztos diadalt aratva léptek a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Női Bajnokok Ligája elődöntő, visszavágó
Győri Audio ETO KC – Slagelse (dán) 22-30 (7-12)
Győr, 2500 néző
Vezették: B. Methe, R. Methe (németek)
Legjobb dobók: Görbicz 10 ill. Popovics 6, Turey 6 gól

A dánok dobták a győri elődöntő első gólját, majd rendre vezettek is egy-egy góllal. A zöld-fehérek tartották a lépést, ám ahelyett, hogy a hátrány ledolgozásába kezdtek volna, 5-5 után komoly hullámvölgybe kerültek. A nagyszerűen védekező dánok a 26. percre 11-6-re léptek meg! A rengeteg technikai hibával játszó hazaiak még lövő helyzetbe se igazán jutottak, és a félidőre összesítésben már tizenegy gólos hátrányba kerültek.
Hiába szólt az „Ébresztő!”, fordulás után csak mélyült a győriek válsága, nyolc percen át képtelenek voltak a hálóba találni, miközben a Slagelse három újabb gólt szerzett – ezzel el is dőlt a továbbjutás kérdése. A félidő derekán néhány góllal közelebb kerültek a mieink az ellenfélhez, ám a fellángolás hamar véget ért, és 12-22-nél az időt kérő Róth Kálmán kétségbeesetten követelte legalább a becsület megmentését. A hajrában érkeztek a tíz találatig jutó Görbicz újabb góljai, így végül nyolcgólos vereséggel búcsúzott a BL-től a Győr.