Tudósítás: Egy félidő alatt eldöntötte a mérkőzést a ZTE

Focipalya.jpgHamar megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg, majd egy hárított büntető után gyorsan meg is triplázta azt. Fordulás után még rátettek egy lapáttal a hazaiak a teljes kiütés érdekében.

ZTE FC-Paksi FC 4-0 (3-0)

Labdarúgó Borsodi Liga, 25. forduló:

Zalaegerszeg, 3500 néző

V: Szilasi

ZTE: Lipcak – Kocsárdi, Botis, Máté, Kádár T. – Nagy L., Molnár B., Simonfalvi (Tóth 70.), Józsi – Waltner (Ramadani 77.), Lekics (Dovicsovics 53.)

Paks: Kovács A. – Molnár Z., Salamon, Horváth S., Hanák – Zováth, Tamási, Heffler, Mészáros (Benedeczki 33.), Böde (Varga 77.) – Buzás (Csehi 66.)

Gól: Waltner (8.) Salamon (öngól 12.), Józsi (23.), Dovicsovics (73.)
Sárga lap: Mészáros (20.), Böde (38.), Molnár Z. (74.)

8. perc: Józsi 14 méterről tüzelt, de a paksi kapus hárítani tudott. A kipattanóra viszont lecsapott Waltner, aki egészen közelről volt eredményes. (1-0)

10. perc: Óriási egyenlítési lehetőséghez jutott a vendégcsapat: Hefflert szabálytalanul állította meg Kádár a 16-oson belül. A büntetőt a sértett végezte el, de Lipcak hárított, majd a kipattanót is védte a ZTE kapusa.

12. perc: Józsi ívelt középre egy szabadrúgást jobbról. A középre szálló labdába Salamon szerencsétlenül ért bele, ami így Kovácsot becsapva saját kapujában landolt. (2-0)

23. perc: Kocsárdi jobb oldali beadása Lekicset találta meg, aki elegáns mozdulattal az előző góloknál előkészítő szerepkörben jeleskedő Józsihoz továbbított. A zalaegerszegi játékos 4 méterről a kapuba fejelt. (3-0)

73. perc: A csereként pályára lépő Tóth került helyzetbe, de úgy tűnt hosszan tolta meg a labdát, amivel oda lett volna a lehetőség. Dovicsovics viszont nem adta fel, rástartolt a labdára és közelről bevette a paksi kaput. (4-0)

86. perc: Zováth ugratta ki Hefflert. A paksi játékos a szépítésért tüzelt, de a hálót csak oldalról rezgette meg.

Az első negyedóra eseményekben gazdag volt Zalaegerszegen. A nyolcadik percben Waltner találatával megszerezte a vezetést a hazai csapat, de az előny majdnem el is olvadt, a büntetőt viszont hárította a ZTE kapusa. Ez óriási lendületet adott Nagy Tamás fiainak, és a 11-es után azonnal megduplázták előnyüket, amit a rendkívül jól játszó Józsi még egy góllal megtoldott a félidő közepén. Fordulás után sem változott a játék képe: az ötletesen és felszabadultan futballozó zalaegerszegiek nem álltak le a gólgyártással és kiütéses győzelemmel maradtak harcban a dobogós helyezésért.