Tudósítás: Bajnokavatás Debrecenben, célba ért a Loki

Labdarugas2.jpgMegnyerte a Borsodi Liga 2006/2007-es idényét a Debrecen. A DVSC a 28. forduló utolsó mérkőzésén magabiztosan 4-1-re verte a REAC csapatát, ezzel sorozatban harmadik bajnoki címét szerezte a hajdúsági együttes.

Labdarúgó Borsodi Liga, 28. forduló
DVSC-TEVA – REAC 4-1 (2-0)
Debrecen, néző: 9000
v..: Berger
Debrecen: Csernyánszki – Bernáth, Mészáros N., Bíró P. (Szűcs I., 88.), Takács Z. – Dombi (Szatmári Cs., 80.), Vukmir, Leandro, Dzsudzsák – Zsolnai, Szilágyi P. (Sándor T., 59.)
REAC: Illyés – Kapcsos, Pusztai (Horváth G., 75.), Cseri, Sallai B. – Regedei, Polonkai, Somorjai (Schranz, 57.), Tóth N. – Nyerges, Torma (Török S., 57.)
Gól: Szilágyi P. (7.), Leandro (28., 72.), Dzsudzsák (82.), ill. Nyerges (57.)
Sárga lap: Dombi (21.), Dzsudzsák (82.), ill. Cseri (10.), Polonkai (32.)
Kiállítva: –

7. perc: Leandro labdájával a debütáló Szilágyi indulhatott meg a jobb oldalon. A fiatal támadó egy védővel a nyakán betört a tizenhatoson belülre, majd jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. (1-0)

28. perc: A REAC tizenhatosán belül ide-oda pattogó labdát Leandro pazar mozdulattal, bal külsővel lőtte a bal alsó sarokba. (2-0)

57. perc: Sallai hozta a DVSC kapujára a labdát, amely nagy szerencsével maradt nála. A védő beadása pont az érkező Nyerges fejére szállt, aki a kapuba bólintotta a labdát. (2-1)

72. perc: Sándor Tamás pörgetése után Pusztai nem tudta elrúgni a labdát, így Leandrónak nem okozott gondot 11 méterről a kapuba találni. (3-1)

82. perc: Leandro labdáját Dzsudzsák helyezte könnyedén, 8 méterről a kapuba. (4-1)

A DVSC már az első félidőben jelezte a szurkolóinak, hogy megérte kilátogatniuk a stadionba, mivel már-már hagyományosan ismét bajnokavatást láthatnak. A címvédő első gólját az első mérkőzésén remekül debütáló Szilágyi Péter gyorsan Illyés kapujába vágta, megadva az alaphangulatot. A folytatásban Leandro-showt láthatott a publikum, a brazil származású magyar válogatott labdarúgó két gólt lőtt és két gólpasszt adott. A Debrecen behozhatatlan előnyre tett szert az MTK-val szemben, így a lokisták már most bulizhatnak, de bizonyosan az NB I utolsó fordulója után is megünneplik az aranyat. A kiesés elől menekülő REAC-nak csak a szépítés sikerült, így a hátralévő két fordulóban kell kiharcolnia a bennmaradást.