Tudósítás: A Domino nem hibázott

Domino_BHSE.jpgA vízilabda-bajnokság rangadóján a Domino-BHSE a Kőér utcában győzte le 10-8-ra az Eger gárdáját. A bajnokcsapat az első két negyedben kiharcolt előnyét magabiztosan tartva szerezte meg a győzelmet a szenzációsan játszó Biros vezérletével.

Vízilabda, Ob I.,
Domino-BHSE – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 10-8 (3-2, 4-3, 1-1, 2-2)
Kőér u., 250 néző
Vezette: Petik, Kiszelly
Gólszerzők: Biros 5, Kiss G. 2, Fodor 2, Szívós, illetve Kis G. 3, Märcz 2, Decker 2, Gór-Nagy

A forduló rangadója rögtön egy hazai találattal indult Biros lövése után, majd ezt követően felváltva voltak eredményesek mindkét oldalon a játékosok. A hazaiak többször is jó lövésekkel próbálték bevenni a vendégek kapuját, de Jászberényi parádés védésekkel állta a bajnokcsapat rohamait (3-2).

A második nyolc percet két gyors góllal nyitotta a Domino Kiss, és Fodr találatával, így kicsit megkönnyebbülhettek a piros-fehér szurkolók. Az egriek azonban nem adták fel, és fél perc alatt szerzett két góljuknak köszönhetően ismét nyílt lett a találkozó (7-5).

A fordulás után Kis Gábor találatával felzárkózott a hevesi együttes, majd többször is az egyenlítésért támadhattak, amiben nagy szerepe volt a szenzációs napot kifogó Jászberényinek. A lendületbe jövő vendégeket Fodor egy perccel a játékrész vége előtt lőtt gólja fékezte meg (8-6).

Az utolsó negyed Märcz találatával indult, így ismét lehetőség adódott Gerendás György tanítványainak az eredmény egalizálására, azonban Kiss Gergő ziccerével, majd a tarthatatlan Biros újabb góljával végképp eldőlt a találkozó (10-8).