Tudósítás: A Debrecen lesz a Honvéd ellenfele a Magyar Kupa fináléjában

Focipalya.jpgAlig több mint egy hét alatt harmadszor mérte össze erejét a Loki a Diósgyőrrel. Ezúttal a Magyar Kupa visszavágóján játszottak egymás ellen a csapatok, ahol a hazaiak számítottak az egyértelmű esélyeseknek.

Labdarúgó Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:
DVSC-DVTK 2-2 (1-0)
Debrecen, 5000 néző
Vezette: Iványi (Szpisják, Albert))
DVSC: Csernyánszki – Bernáth, Mészáros N. (Bíró P., 67.), Komlósi, Takács Z. – Kiss Z. (Thierry, 46.), Vukmir, Leandro, Dzsudzsák – Sidibe, Sztojkov (Zsolnai, 81.)
DVTK: Szalma – Farkas V., Rubint, Hegedűs Gy., Sadjo – Sipeki, Vitelki, Foxi (Faggyas, 82.), Katona – Simon A. (Huszák, 82.), Douva (Binder, 32.)
Gól: Sztojkov (17.), Komlósi (80.) illetve Foxi (60.), Farkas (88. tizenegyesből)
Sárga lap: Komlósi (53.), illetve Katona (42.)
Továbbjutott: DVSC összesítésben 3-2-vel

9. perc: Douva adott középre laposan az alapvonalról, jó ütemben érkezett Foxi, de pár centivel célt tévesztett a lövése.

17. perc: Leandro szolgálta ki remekül Sztojkovot, aki 10 méterről higgadtan a kapu bal oldalába helyezett. (1-0)

38. perc: Egy tetszetős akció végén Foxi hozta helyzetbe a csereként beállt Bindert, aki azonban kapásból a léc fölé lőtte a labdát.

60. perc: Foxi pörgette fel magának a labdát a Loki kapujától 20 méterre, majd védhetetlenül lőtt a jobb sarokba. (1-1)

80. perc: Egy kapu előtti keveredésben Szalma rossz helyre ütötte ki a labdát, Komlósi pedig 6 méterről megszerezte a vezető gólt. (2-1)

89. perc: Büntetőhöz jutottak a vendégek. Farkas állt a labda mögé, és a kapu közepébe lőtt. (2-2)

A vendégek kezdték jobban a találkozót, de Fortuna nem fogadta kegyeibe őket, és a helyzeteik kimaradtak. A másik oldalon viszont az első adandó lehetőséget kihasználta a macedón Sztojkov, így megnyugodhatott a Beranek-csapat. Nem érződött hazai fölény az első játékrészben, így a lelkes diósgyőri szurkolók még reménykedhettek egy esetleges továbbjutásban.
A folytatásban is negyed órát kellett várni a gólra, de ezúttal a vendégek szerezték, így érthető módon elérhetőnek tűnhetett a kupadöntő is. Ezután azonban újra betaláltak a hazaiak, így az utolsó percben szerzett diósgyőri gól csak szépségtapasz lehetett a derekasan küzdő, kiválóan helytálló vendégeknek.