Tovább robog a Wolves, kiszenvedte a győzelmet a Cowbells

Mindössze egy hazai győzelem született az U19-es bajnokság 2. körében.

Fordulatokkal teli volt a korosztályos bajnokság hétvégi fordulója. Igaz szombaton a Győr Sharks-Budapest Wolves meccsen nem ment fel a pulzusunk. Arról annyit lehet elmondani, hogy a Farkasok veretlenek maradtak a 19 éven aluliak viadalán. Az első félidő után már 34-0-s vezetést szereztek a vendégek.22050746_1474861609276111_1466989493_oGasparik Gergely irányított és pontosan adogatta a labdákat, amiből Róna Iván kettőt, míg Varga Tamás egyet váltott touchdownra. Viszont a védelem is maradandót alkotott. Nemoda Soma 3 interceptionjéből egyet TD-re váltott, míg Széles Bálint egy fumble recovery touchdownt is jegyzett. Utóbbi a visszahordó csapatban is nagyot alkotott, hiszen egy kickoff return TD-vel is kivette részét a Wolves 46-0-s sikeréből.

Fotó: Suplicz Zsolt

Győr Sharks-Budapest Wolves 0-46 (0-22, 0-12, 0-2, 0-10)
Pontszerzők: Róna Iván, Széles Bálint 2-2 TD, Nemoda Soma, Varga Tamás 1-1 TD, Benke Ábel, Pázmándi Krisztián, Varga Péter 1-1 PAT, Győr Sharks 2 S.

Vasárnapra maradtak az igazán nagy mérkőzések a korosztályos bajnokságban. Kezdetnek ott volt a Nyíregyháza Tigers-Miskolc Steelers keleti rangadó. Az Acélosok a Gladiators elleni meccshez képest már magabiztosabban kezdtek. Már az első negyedben Jónás Máté futásával megszerezték a vezetést a vendégek, aki ezek után a kétpontost is értékesítette. Ezt követően a Tigrisek védelme válaszolt. Az irányítóként játszó Jónás egyik átadására Dobránszky Rafael csapott le és egy 80 yardos sprinttel egészen a pontszerző területig vitte vissza a játékszert. 8-6-ra vezetett a Miskolc a félidei szünetben.IMG_5071A harmadik negyedben Jónás ismételten remekelt egy újabb TD-vel és kétpontossal már 16-8 volt az eredmény. Az utolsó játékrészre maradt a döntés és a Tigriseknek, akiknek nem volt könnyű dolguk. Viszont a védelemben is játszó Jónás két interceptionnel eldöntötte a dolgot, így maradt a 16-8-as Steelers siker.

Fotó: Németh Kristóf

Nyíregyháza Tigers-Miskolc Steelers 6-16 (0-8, 6-0, 0-8, 0-0)
Pontszerzők: Jónás Máté 2 TD és 2 PAT, illetve Dobránszky Rafael 1 TD.

Hasonlóan izgalmas összecsapás volt a Gladiators és a Cowbells Tégláson vívott párharca. Egyértelműen az egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs. A vezetést az elején a vendég Kolomposok szerezték meg. Az irányító Kelemen Marcell 1 yardra a gólvonaltól becsempészte a labdát az end zone-ba. A hazaiak ezt követően szépen építették fel támadássorozatukat, közel is álltak a TD-hez, de negyedik és 4-re Boruzs Kevin kezéből kiütötték a labdát a pontszerző területen belül. A félidő viszont nem ért véget hazai pontszerzés nélkül, Németi Soma a végső sípszó előtt pár másodperccel szerelni tudta Kelement a végzónában, így egy safetyvel csak négy pont volt a hátránya a vendéglátónak.22047866_1662245140466946_3798081351176529994_oA harmadik negyedben a Gladiators-nek ismét volt egy olyan driveja, amiben negyedikre nem sikerült bevinni a labdát az end zone-ba 20 yardon belül. Viszont a támadósor hibáját a védelem javította, Máté Sándor Máté kiszedte a labdát Bernáth Péter kezéből és visszanyargalt a megszerzett malacbőrrel az end zone-ba. Az utolsó játékrészben ismét közel állt a hazai támadósor a touchdownhoz, de Németi a first downt érő futás után elvesztette a labdát és a Cowbells megszerezte. A Kolomposok pedig ügyesen játszva az idővel futásokkal lépdeltek előre és végül Kelemen közelről megfutotta a győzelmet érő TD-t. Ezzel 12-8-ra nyert a fővárosiakat és jászberényieket foglalkoztató együttes.

Fotók: Csatári Fruzsina

Gladiators-Cowbells (0-6, 2-0, 6-0, 0-6)
Pontszerzők: Máté Sándor Máté 1 TD, Németi Soma 1 S, illetve Kelemen Marcell 2 TD.

A nap végére maradt egy pontgazdag mérkőzés Dunaújvárosban a Gorillaz Juniors és a Fehérvár Enthroners között. Mint ismert a Koronázók csak 9 a 9 elleni focit tudtak vállalni idén U19-ben. A székesfehérváriak jól kezdtek: Fövényesi Marcell Határhegyi Gergelyt találta meg egy hatpontost érő labdával. A vendéglátók a második negyedben tudtak csak válaszolni, ám akkor meg is fordították az állást. A Sharks ellen két héttel ezelőtt parádézó Andrukonis Krzysztof futott egy 15 yardos TD-t, ami után Bakos Bence berúgta az extrát. 7-6-os Gorillaz előny a félidei szünetben.21768806_1707511879262015_6137829215963027693_oAz események igazán a második félidőben indultak be. Ekkor a Gorillaz irányítója, Lukács Dániel három óriási TD-passzt is kiosztott, ebből egyet Király Hunornak, kettőt pedig Farkas Máténak. Ebben a játékrészben mindössze egy Határhegyi elkapás érkezett válaszul. Az utolsó játékrészt viszont izgalmassá tették a vendégek, ugyanis a Fövényesi-Határhegyi kettős újabb pontokat vitt fel a táblára, előbbi egy futott TD-t, míg utóbbi egy elkapott touchdownt szerzett. Viszont hiányzott az a 4 extrapont az Enthroners-nek, így 28-24-re nyertek a Gorillák.

Fotó: Gorillaz facebook

Gorillaz Juniors-Fehérvár Enthroners 28-24 (0-6, 7-0, 21-6, 0-12)
Pontszerzők: Farkas Máté 2 TD, Andrukonis Krzysztof, Király Hunor 1-1 TD, Bakos Bence 4 XP, illetve Határhegyi Gergely 3 TD, Fövényesi Marcell 1 TD.