Története első másodosztályú meccsén nyert a Crushers

Az eső esett, de túl sok pont nem a Powerade Divízió I. nyitómeccsén.

Az időjárás nem volt túl kegyes a csapatokhoz szombaton, Csepregen, de a két alakulatot nem akadályozta meg, hogy pályára léphessen. A Szombathely Crushers első Divízió I-es találkozójára készült. Az ellenfél nem tűnt egyszerűnek, hiszen a tavalyi negyedik Budapest Cowbells 2 volt az ellenfél.DSC_5231

A Kolomposok kezdtek, de nagyon hamar át kellett adniuk a támadás jogát, miután a Temesvár 89ers egykori irányítójának, Szabó Tamásnak a passzára Hasznos Sebastian csapott le. Az attakból viszont nem lett semmi. Az első negyedben inkább ismerkedtek egymással a csapatok. A második negyedben egy field goal kísérlettel a Szombathely állt közel a vezetés megszerzéséhez, de kísérletük sikertelen volt. Ám ezután a Zúzók védelme megmutatta, hogy miért is kerültek fel a másodosztályba Gálos Márk révén ugyanis újabb interceptiont szereztek. A félidőben viszont pont nem született: 0-0.DSC_5586

A harmadik negyedben is nehezen tudtak TD-ket szerezni a csapatok, de végül a Crushers megtörte a jeget, Májer László szerezte meg a vezetést (6-0). A Cowbells 2 keményen próbálkozott, hogy egyenlítsen Márton Márk révén a játékrészben még egy fumble-t is összeszedtek. Azonban a döntés a negyedik játékrészre maradt. Ekkor a Crushers szerzett újabb touchdownt Tatár Sándor révén. A fővárosiaknak még volt lehetőségük a pontszerzésre, de maradt a 12-0, amivel a Zúzók azonnal első meccsükön győztek.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Szombathely Crushers-Budapest Cowbells 2 12-0 (0-0, 0-0, 6-0, 6-0)
Pontszerzők: Májer László, Tatár Sándor 1-1 TD.