Tíz emberrel szerzett pontot Détári Lajos csapata

A labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában a Kaposvár hazai közönsége előtt játszott 1-1-es döntetlent a Sopronnal. A nyolcadik perctől emberhátrányban játszó vendégek a második félidő elejéig még vezettek is, de a számtalan lehetőséget elpuskázó Kaposvár Szakály Péter találatával otthon tartotta az egyik pontot.

NB I., 1. forduló
Gabona Trans-Kaposvári Rákóczi FC – FC Sopron 1-1 (0-1)
Kaposvár, 2500 néző
Vezette: Solymosi P. (Lémon O., Takács G.)
Kaposvár: Milinte – Mező (Grúz, 59.), Petrók, Zahorecz, Pintér A. – Szakály D. (Bozovic, 67.), Maróti, Vasiljevic, Szakály P. – Oláh, Alves
Sopron: Varga Z. – Farkas A., Sifter, Dlusztus, Giura – Fehér Z., Pintér Z., Dancs (Gyömbér, 55.), Ködöböcz – Sira (Csontos, 81.), Birtalan (Freud, 55.)
Gól: Szakály P. (55.), illetve Sira (35.)
Sárga lap: Dlusztus (49.), Ködöböcz (58.), Fehér Z. (66.), Varga Z. (82.)
Kiállítva: Giura (8.)

8. perc: Giura csúnyán felrúgta Szakály Dénest, amiért Solymosi játékvezető habozás nélkül kiállította.

25. perc: Alves távoli bombája zúgott el a kapu fölött.

28. perc: Sifter 25 méterről lőtt szabadrúgását bravúrral védte Milinte.

35. perc: Megszerezte a vezetést a Sopron! Sira rajtolhatott egy előrevágott labdára, majd miután betört a büntetőterületre 14 méterről kilőtte a jobb alsót (0-1).

52. perc: Tűzijáték alakult ki a soproni kapu előtt, de végül Alves 11 méterről leadott lövése a kapu mellé ment.

55. perc: Egyenlített a Kaposvár! Oláh átadását Szakály Péter egy átvételt követően 14 méterről bombázta a hálóba (1-1).

73. perc: Szép hazai támadás végén Bozovic lövése kevéssel ment a bal sarok mellé.

88. perc: Bozovic 10 méteres lövését védte a soproni hálóőr.

A hamar emberhátrányba kerülő vendégek ellen nagyon kényelmes játékot mutatott be a Rákóczi, és bár mezőnyfölényben voltak a hazaiak, gólveszélyt nem tudtak kialakítani Varga kapuja előtt. Könnyelműségük megbosszulta magát, mert a Sopron egy kontra végén, megszerezte a vezetést, így előnnyel zárta az első félidőt.
A szünet után már egy feljavult kaposvári csapat futott ki a pályára, és tíz perc alatt sikerült hátrányukat ledolgozniuk. A folytatásban is több lehetőségük adódott a gólszerzésre, azonban a szenzációsan védő Varga kapus jóvoltából egy ponttal távoztak a szinte végig emberhátrányban játszó soproniak.