Talma negyedik lett Sanghajban

Talmacsi_Gabor.jpgA magyar motoros újabb pontokat szerzett, de a világbajnoki értékelésben visszacsúszott a második helyre.

Az első GP-versenyét ezen a pályán nyerte 2005-ben, a századikon nem tudta győzelemmel ünnepelni a jubileumot.

A gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentis kategóriájának pontversenyét vezető fiatal magyar sportoló a negyedik helyen ért célba a Sinopec Kínai Nagydíjon, Sanghajban.

A futam során volt az első (11 körrel a vége előtt) ám aztán visszaesett, s haladt a nyolcadik pozícióban is. Nagyszerű hajrával innen sikerült felkapaszkodnia, s végül a negyedik helyen intették le.

A futamot a cseh Lukas Pesek nyerte, aki az összetettben átvette a vezetést, két ponttal megelőzve Talmácsit.