Szávay nem bírt az első kiemelttel

Szávay Ágnes a legjobb nyolc között búcsúzott Bad Gasteinben, miután három játszmában vereséget szenvedett az első kiemelt Francesca Schiavonétól.

A 18 éves magyar teniszező az osztrák WTA-torna 3. fordulójában 7:6, 2:6, 6:4-re kikapott az első kiemelt olasz Francesca Schiavonétól, így nem jutott az elődöntőbe. Szávay jól kezdte a mérkőzést, elnyerte ellenfele első adogatását, és 3:0-ra meglépett, ám ekkor eleredt az eső, és a kétórás szünet kizökkentette a játékból a világranglista 37. helyén álló magyar teniszezőt. Chavione rövidítésben nyerte a játszmát, a második szett azonban ismét Szávayé volt, aki simán egyenlített.

A mindent eldöntő játszmában az olasz lány gyorsan bérkelni tudott, és előnyét meg is tartotta a mérkőzés végéig, s végül bejutott a legjobb négy közé.

Francesca Schiavone (olasz, 1.) – Szávay Ágnes(magyar, 6.) 7:6 (7-5), 2:6, 6:4