Szabó Ágnes ismét világbajnok fekvenyomásban

A finnországi Vantaa városában megrendezett fekvenyomó vb-n – a tavalyi Világjátékokat is megjárt – Szabó Ágnes világbajnoki címet nyert, Nyers Mónika és Palágyi Zsanett pedig bronzérmes lett. A vb-n a legrangosabb, nyílt kategória mellett az utánpótlás és a masters korosztályokban is rendeztek versenyeket. A 38 ország 570 sportolóját felvonultató eseményen a 17 fős magyar válogatott összesen 11 érmet szerzett.

Zavaró körülmények ellenére lett a 84 kilogramm feletti nők mezőnyében Szabó Ágnes ismét világbajnok. A versenyen ugyanis a magyar versenyző felszerelése nem volt teljesen rendben, és csak a külföldi sporttársaktól kapott segítség után tudta megkezdeni a versenyt. Szabó Ágnes – aki egy héttel korábban védte meg Európa-bajnoki címét – azonban így is könnyedén teljesítette a 140 kg-os kezdőfogást, majd 145-tel bebiztosította az aranyérmet és végül 147,5 kg-mal új Európa-csúcsot ért el.

Az 52 kg-os felnőtt nők mezőnyében Nyers Mónika nyakába bronzérmet akasztottak, és szintén harmadik lett a 63 kg-ban Palágyi Zsanett.

A junioroknál Véró Alex a dobogó legfelső fokára állhatott fel, akárcsak az ifjúságiak között Balog Nátán. Utóbbiaknál Szabó Lili és Paranai Laura a második helyet szerezte meg. A masters kategóriában Cserna János és Eisensehr Evelin arany-, Schauer Kornél és Petróczky Magdolna ezüstérmet nyert.

Az öt arany-, négy ezüst- és két bronzérem kiemelkedő szereplésnek számít. A fekvenyomók így még nagyobb várakozással tekintenek az augusztusi franciaországi Eb-re, ahol abban bíznak, hogy az európai mezőnyben még több sikert érnek el.