Spanyolország is behódolt – Megnyertük a Samartzidis Kupát!

samartzidiskupa2017062501

Az utolsó napon Spanyolországot verte két góllal a magyar csapat a Samartzidis Kupán, így három győzelemmel és egy döntetlennel megnyerte a görögországi felkészülési tornát.

Fotó: koe.org.gr /archív

A harmadik napon a torna két éllovasa találkozott egymással, hiszen 7-7 egységgel állt mindkét együttes a csoportban.

Jól ismertük a spanyolokat, hiszen nemolyan régen Madridban kétkapuzott egymással a két gárda. A mérkőzés szorosan alakult, az első negyedben Barroso révén a spanyolok szereztek vezetést és egészen a hajráig nem tudtuk gólt szerezni, amikor Török rezgette meg a hálót, 1-1. A második negyedben Manhercz majd ismét a BVSC játékosa, Török volt eredményes, így 3-1-re mentünk, de a nagyszünetre egyre olvadt az előny, 4-3. A fordulás után Tahull majd Minguell találata már azt is jelentette, hogy hátrányba kerültünk, de Vámos 5-5-re módosította az állást, és döntetlen volt az utolsó negyed előtt is az eredmény. A záróakkordban 6-6 után Erdélyi majd Vámos labdája találta meg az utat a kapuba, így ez a két gól döntött, hiszen megnyertük a mérkőzést és a Samartzidis Kupát is.

Samartzidis kupa 3. játéknap: (felkészülési torna)

Magyarország–Spanyolország 9–7 (1–1, 3–2, 1–2, 4–2)
Gólszerzők: Török 2, Vámos 2, Erdélyi 2, Manhercz K., Zalánki, Hárai, ill. Minguell 2, Barroso, Espanol, Munarriz, Tahull, Cabanas

Június 24., szombat:

Görögország-Magyarország 9-9 (2-2, 0-1, 3-3, 4-3)
Gólszerzők.: Kapocisz 2, Derviszisz 2, Murikisz 2, Hadzigulasz 1, Arhilopulosz 1, Kolomvosz 1, ill. Varga Dénes 3, Manhercz 2, Vámos 1, Erdélyi 1, Salamon 1, Hosnyánszky 1

Magyarország – Montenegró 9-6 (2-3, 2-1, 4-0, 1-2)
Gólszerzők.: Zalánki 2, Vámos 2, Varga Dénes 2, Salamon 1, Gór-Nagy 1, Decker Á. 1, ill. Krijesztorac 2, Misics 1, Ukropina 1, Drasko Brguljan 1, Cuckovics 1

Kanada-Montenegró 6-13

Kanada – Spanyolország 8-9

Június 23., péntek:

Magyarország – Kanada 12-7 (2-3, 3-1, 3-2, 4-1)
Gólszerzők.: Varga Dénes 3, Hosnyánszky 2, Zalánki 2, Manhercz 1, Erdélyi 1, Mezei 1, Bátori 1, Török 1 ill. Constantin-Bicari 2 Thumwood 2, Torakisz 1, Spooner 1, D’Souza 1

Montengró – Spanyolország 5-5 (1-2, 2-2, 1-1, 1-0)

Kanada – Görögország 4-9 (0-3, 1-3, 2-2, 1-1)

Görögország – Spanyolország 4-6 (2-2, 1-2, 0-1, 1-1