Sima Young Guns siker, csereirányítóval nyert a Gladiators

Idegenbeli győzelmek születtek az U19-es bajnokság csonkafordulójában. Pontgazdag meccset vívott a Sharks és az Enthroners az U17-es nyitányon.

A második körhöz érkezett a 19 éven aluliak megmérettetése és a Miskolc Steelers-nek ismét hazai pályán volt lehetősége a javításra. Azonban a Keleti rangadón a Gladiators ellen ez közel sem bizonyult könnyű feladatnak.

41940997_1997211227251614_6282874582328147968_n

Érdekesség azonban, hogy a cívisvárosiak irányítója Kunkli László a védelemben kapott egyelőre lehetőséget, így Németi Somára hárult a feladat, hogy vezesse csapatát, ami legutóbb U17-ben történt. Igaz, akkor ez bajnoki címet ért a Gladiátoroknak. Jól be is mutatkozott az ifjú irányító, aki az első negyedben azonnal adott egy TD-passzt Szabó Bálintnak, majd az extrát belőtte Gyarmati Patrik. Ám az Acélosok nem hagyták vendégüket ellógni Bodnár Benedek a második játékrészben visszahozta csapatát, de egyenlíteni nem tudott a Steelers: 6-7 a szünetben. A második félidőben aztán Németi két futása két labdabirtoklásnyi előnyt hozott, ami elég is volt a végéig köszönhetően a védelem munkájának is. Bodnár az utolsó negyedben még szépített, de a Gladiators örülhetett a 19-12-es sikernek.

Fotó: Fülep Csaba

Miskolc Steelers-Gladiators 12-19 (0-7, 6-0, 0-12, 6-0)
Pontszerzők: Bodnár Benedek 2 TD, illetve Németi Soma 2 TD, Szabó Bálint 1 TD, Gyarmati Patrik 1 XP.

41853900_10156408591777745_4611483059747815424_o

A Young Guns United egy szoros meccsen tudta legyőzni a Fehérvár Enthroners-t legutóbb, talán az újonc Tatabánya Mustangs könnyebb kihívásnak tűnt, de természetesen egy új csapat mindig rejteget magában ismeretlen veszélyeket. A Young Guns viszont nem bízta a véletlenre, már az első félidőben eldöntötte a találkozót. Varga Bendegúz háromszor, míg Farkas Máté és Tankó-Bartalis Bence egyszer-egyszer mattolták hatpontost érően a hazaiak védelmét (33-0). A harmadik negyedben pedig Héring Zoltán a mercy rule-t is életbe léptette: 39-0. Ennyi is lett a végeredmény, a Young Guns United egy nehézkes Fehérvár elleni siker után magabiztosan verte az újonc bányászvárosiakat.

Fotók: Gorillaz facebook, Mustangs facebook

Tatabánya Mustangs-Young Guns United 0-39 (0-13, 0-20, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Varga Bendegúz 3 TD, Farkas Máté, Tankó-Bartalis Bence, Héring Zoltán 1-1 TD, Bakos Bence 3 XP.

Pontgazdag meccsel indult az U17-esek viadala

BL0_6174

Az Eger Heroes végül lemondta a Budapest Eagles elleni hazai összecsapást, így egy találkozó maradt a serdülő bajnokság 1. fordulójából, a Győr Sharks-Fehérvár Enthroners összecsapás. Ám az nem kevés pontot hozott. A győrzámolyi közönség felállva tapsolhatta meg az ifjoncokat, ugyanis mindkét alakulat remekül teljesített. Míg a Győrnél Czéhmester Máté brillírozott, addig a Fehérvárnál Hrabovszky Zalán csillogtatta meg tudását. Egy pontokban gazdag nyitány lett a vége: 50-38-ra győzött az Enthroners

Fotó: Becs László

Győr Sharks-Fehérvár Enthroners 38-50 (0-6, 22-24, 8-14, 8-6)
Pontszerzők: Hamarosan…