Sima hazai győzelmek születtek

A Crushers és a Gladiators 2 is nyert a Berény Sport Divízió II-ben.

A hétvége egyik különlegessége volt, hogy a Gladiátorok visszatérhettek Debrecenbe, de nem ez a találkozó nyitotta a szezont a harmadosztályban. A Szombathely Crushers szerette volna megmutatni hazai közönség előtt, hogy képes ugyanolyan eredményt elérni a Troopers ellen, mint tavaly.

Az első félidőben döcögősen indult a Zúzók játéka, éppen ezért is nem a támadósor, hanem a védők szerezték meg Tatár Sándor és az ő safetyje révén a vezetést. Ezután már az offense is belelendült, Hasznos Sebastian és Rózsás Joel egyszer-egyszer mattolta a Boda védelmét. 16-0-ra vezetett a hazai gárda a félidőben, de a Troopers egyáltalán nem játszott megilletődötten.

Hasznos Sebastian (labdával) volt a Crushers "leghasznosabb' tagja

Hasznos Sebastian (labdával) volt a Crushers “leghasznosabb’ tagja

A második félidőben sem fociztak a Katonák önbizalom hiányosan. A harmadik negyedben nem is kaptak pontokat. Az utolsó játékrészben Hasznos döntötte el a találkozót a Crushers javára. Viszont a Troopers idei első touchdownjára nem kellett sokat várni, hiszen már Szombathelyen bejutottak az end zone-ba. Az U19-es válogatott Baranyi Péter futott be a pontszerző területen belülre, amellyel beállította a 22-6-os végeredményt.

Fotók: Bodorkós Máté

Szombathely Crushers-Boda Troopers 20-6 (8-0, 7-0, 0-0, 7-6)
Pontszerzők: Hasznos Sebastian 2 TD, Rózsás Joel 1 TD, Tatár Sándor 1 S, Horváth Balázs 2 XP, illetve Baranyi Péter.

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: Nagyon sok hibával játszottunk még, különösen a red zone-ban. A védelmünk erős, de a special teamünkön még sokat kell javítani. Viszont figyelnünk kell arra is, hogy mikor ki van a pályán. Nem vagyok elégedett a teljesítménnyel, de a csapat összetartott és jól felkészült. És emellett a srácok még jól is szórakoztak.

Nagy Gábor, a Boda Troopers vezetőedzője: Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, amit kértünk tőlük, száz százalékig megtették. A védelmünk összeszedett játékkal kordában tartotta az ellenfél támadóit, az offense pedig a kezdeti hibákat leküzdve, a második félidőben magabiztos játékot mutatott. Örömmel láttuk, hogy sikerült a gyerekbetegségek nagy részét elhagyni, de még mindig vannak dolgok, amik javításra szorulnak. Várjuk a következő mérkőzést.

Kiélezettebb csata volt várható Debrecenben a Gladiators 2 és a Dabas Sparks mérkőzésén. A hazaiak még nem kaptak ki a Szikráktól, ezt a sorozatot szerették volna folytatni.

Az első negyedben még érezhető volt, hogy mindkét együttes szezon eleji formában van, mivel nem szereztek pontokat. A második játékrészben azonban hengereltek a Gladiátorok. Palágyi Dániel 70 yardot megtéve jutott be először az end zone-ba, majd Uri-Kovács István is befutott kétszer a pontszerző területen belülre. Kathy Róbert két kétpontost is értékesített.

Kemény csatát vívtak a Gladiátorok és a Szikrák

Kemény csatát vívtak a Gladiátorok (balra) és a Szikrák (jobbra)

A második félidőben parázs csatát vívott egymással a két együttes. Ekkor főleg a fiatalok és az újoncok kaptak lehetőséget a hazaiaknál. Újabb pontok viszont már csak az utolsó negyedben estek, ekkor a Sparks Bíró Krisztián elkapásával és extrájával szépített, így lett 22-7 a vége.

Fotók: Fekete Péter

Gladiators 2-Dabas Sparks 22-7 (0-0, 22-0, 0-0, 0-7)
Pontszerzők: Uri-Kovács István 2 TD, Palágyi Dániel 1 TD, Kathy Róbert 2 PAT, illetve Bíró Krisztián 1 TD és 1 XP.

Kálmán Attila, a Gladiators 2 vezetőedzője: Örülök, hogy egy győzelemmel kezdtük az idényt, de ez csak az első meccs volt, még nagyon hosszú a szezon, nagy következtetéseket nem szabad levonni. Jól kezdtük a mérkőzést, mind támadásban, mind védekezésben a mi akaratunk érvényesült. A második félidő jelentős részében az új játékosok kaptak szerepet, akik bár további pontokat nem tudtak a táblára rakni, de tartották az eredményt, ezt pedig egy nagyon jó jelnek tekintjük a folytatáshoz. Volt egy-két nagyobb fegyelmezetlenség, ami nem tetszett, ezeket sürgősen meg kell szüntetnünk, de a csapat hozzáállása összességében nagyon jó volt. Készülünk tovább, a célunk még mindig a rájátszásba kerülés.

Bíró Krisztián, a Dabas Sparks vezetőedzője: A célunk a mérkőzés előtt az volt, hogy szervezetten, jól és a lehetőségeinket kihasználva játsszunk. A szervezettséggel nem volt gond, viszont a másik két szegmensben nem hoztuk még a minimálisan elvárható szintet sem. Rengeteg lehetőséget hagytunk kihasználatlanul és sok ajándékot adtunk ellenfelüknek, a labda mindkét oldalán. Így teljesen megérdemelten nyert a Gladiators, egy sajnos sima meccsen. Mondhatom, hogy ezen a vasárnapon semmi sem sikerült számunkra. De ez csakis a saját pontatlanságainknak és dekoncentráltságunknak volt köszönhető. Bizakodásra ad okot a megnyert második félidő, hogy sokkal több van a csapatban, mint amit kihoztunk belőle. Gratulálok a Debrecennek és az eredménytől függetlenül bizakodva várjuk a folytatást!Bereny_DIVII-1024x288