Rekordlétszám Újpesten

Minden addiginál több cselgáncsozó lépett tatamira az UTE Megyeri úti jégcsarnokában megrendezett, nemzetközi Budapest-kupán, amely a hazai serdülőknek és ifjúságiaknak válogatóverseny is volt egyben.

Up-info Hétvégén rendezték meg a régió egyik legjelentősebb utánpótlásversenyét, a 29. Budapest-kupát. A kétnapos, négy korosztálynak – U18, U15, U13 és U11 – kiírt viadalon húsz ország 1446 cselgáncsozója lépett tatamira, ami kétszázzal magasabb a tavalyi létszámnál.

A Budapesti Regionális Judo Szövetség rangos versenyére a külföldiek közül legtöbben Csehországból (310-en), Lengyelországból (210-en) és Szlovákiából (66-an) érkezetek. Természetesen magyar versenyzőkből sem volt hiány: szombaton 69 szakosztály 376 sportolója, míg vasárnap 65 egyesület 329 cselgáncsozója képviselte hazánkat.

budapest2016kupa2

Színvonalas csatákat vívtak a Budapest-kupán  •  Forrás: judoinfo.hu

A létszám nem meglepő, hiszen a Budapest-kupa az ifjúságiaknak egyben válogatóverseny is volt az idei Európa-bajnokságra, valamint a jövő évi győri EYOF-ra, míg a serdülők a győri Európa Kupa-indulásért küzdöttek.

A helyszín – ahogy az elmúlt években megszokhattuk – az UTE Megyeri úti jégcsarnoka volt, amelyben hat tatamin zajlottak folyamatosan a küzdelmek. A szervezők és közreműködők rugalmasságának, no és a számítógépes rendszer gyorsaságának köszönhetően sikerült az óriási létszámot is jól kezelni, mindkét versenynapon jóval nyolc óra előtt befejeződtek a küzdelmek.

A méltó körülmények között megrendezett, és a sportolók körében is sikeres verseny után a szervezők már a jövő évre is gondolnak: szeretnék elérni, hogy minél több ország versenyzői – köztük a japánok – részt vegyenek a viadalon. Az évről évre növekvő létszám pedig akár újabb versenynapok bevonását eredményezheti.

A budapesti szövetség a verseny után, hétfőn és kedden nemzetközi edzőtábort tartott tizenhét ország részvételével, amelyen közel ötszáz cselgáncsozó gazdagodott értékes tapasztalatokkal.

A Budapest-kupa részletes eredménylistája a judoinfo.hu szakportálon, ITT olvasható.