Quatratlon gála: ismét Bohács Zsolt nyert

Sorozatban ötödször Bohács Zsolt korábbi világbajnoki aranyérmes kenus nyerte az idén 17. alkalommal megrendezett quatratlon gálát.

A nőknél kettős triatlonos siker született: az első helyen Svéd Amelitta végzett, míg a második Molnár Erika lett. A bronzérem a kajakos Patyi Melinda nyakába került.

Az esemény tizenhét éves történetében eddig ötven olimpiai, valamint további negyven, világversenyen érmes sportoló állt rajthoz, mellettük amatőr meghívottak vesznek részt a viadalon.

A versenyzőknek négy különböző felmérésen kellett teljesíteniük: az állóképességükről (3000 m, hölgyeknek 2000 m futás), az erejükről (evezős ergométer egy percig maximális erővel), a gyorsaságukról (100 m úszás), valamint az ügyességükről (teniszverseny) adtak számot a sportolók. Az eredményeket speciális – a teljesítmény mellett a nemet, illetve az életkort is figyelembe vevő – ponttáblázat alapján számítják ki.

Az aktív olimpiai bajnokok között Kolonics György kenus volt a legjobb, ő a 13. helyen zárt.

Érdekesség, hogy Bohács mögött a második – Thékes István újságíró – és harmadik – Gömör Iván testnevelő – helyen is egy amatőr végzett.