Pontgazdag meccs Dabason, hengerelt a Rangers

A havazás okozta körülmények miatt elmaradt az Eger Heroes-Rebels Oldboys meccs a TD Store Divízió II-ben.

Meccsdömpinggel indult a szezon a harmadosztályban. Igaz a havazás miatt a Heroes-Rebels rangadót nem rendezték meg, de így sem unatkozhattunk. A Dunakeszi Rangers szervezői még azt is megoldották, hogy legyen meccs a szombati márciusi havazás után.

Kezdjük viszont a szombattal, ahol a Boda Troopers Dabason vizitált. A Katonák lettek volna a rendezők, de a pálya nem volt meccsre alkalmas, így utazniuk kellett. Az első félidőben az előzetes elvárásoknak megfelelően Garajszki Ádám parádés teljesítményét tapsolhatta meg a publikum, aki háromszor is beért az end zone-ba. Az utánpótlás válogatott futó parádés produktumára nem volt válasza a Bodának. Bíró Krisztián még megtoldotta egy 35 yardos mezőnygóllal, Vida Márk pedig egy kétpontos elkapással Garajszki harmadik touchdownjánál, így alakult ki a 23-0-s félidei eredmény.29342809_10211148275855005_5806226877118939136_o

A második félidőre egy sokkal másabb arcát mutatta meg a Troopers. Ám ehhez kellett a Dabas újabb touchdownja Molnár Bencétől. Kovács Krisztián gyorsan szépített az ezt követő kickoff returnnel, majd Baranyai Péter is befutott a labdával az end zone-ba. Végül Baranyai még egyszer beköszönt, de a győztes kiléte nem volt kérdőjel: 30-18-ra nyert a Sparks.

Fotó: Fülöp Andrea

Boda Troopers-Dabas Sparks 18-30 (0-12, 0-11, 6-7, 12-0)
Pontszerzők: Baranyai Péter 2 TD, Kovács Krisztián 2 TD, illetveGarajszki Ádám 3 TD, Molnár Bence 1 TD, Vida Márk 2PT, Bíró Krisztián 1 FG és 1 XP.

Miskolcon a Steelers 2 és a Wolves másodikszámú csapata mérte össze tudását. Az időjárás ott sem volt kegyes, lehet, hogy ezért is esett kevés pont a találkozón.

A Farkasok egy szűkös kerettel érkezett az Acélvárosba, de nem rettentek vissza a tehetséges fiatalokat is felvonultató Miskolctól. Sőt a Farkasok jutottak előnyhöz: Tóth-Meisels Ábel az első negyedben Varga Tamást meg is találta egy hatpontost érő átadással. Nagy László Norbert ezután be is rúgta az extrát. A második negyedben a Steelers-defense tett fel pontokat az eredményjelzőre: Krajnyák Patrik leste le Tóth-Meisels átadását. Ezzel szépítettek a hazaiak, 6-7 a szünetben.29339510_1997315490299162_3743745978622629084_n

A második játékrészben egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon. Az utolsó negyedben tört meg a jég. A Farkasok Gombos Dávid futott TD-jével döntötték el a találkozót. Nagy pedig beállította a 14-6-os végeredményt.

Fotó: Miskolc Steelers facebook

Miskolc Steelers-Budapest Wolves 2 6-14 (0-7, 6-0, 0-0, 0-7)
Pontszerzők: Krajnyák Patrik 1 TD, illetve Varga Tamás, Gombos Dávid 1-1 TD Nagy László Norbert 2 XP.

A havazás ellenére megtartották a Rangers-Wolverines találkozót, amely előzetesben egy kiélezett csatát ígért. Ezvégül elmaradt. Ennek a Duna-partiak örülhettek inkább, mert magabiztos sikert arattak.

Már az első félidőben sikerült meggyőző teljesítményt nyújtaniuk a hazaiaknak. Fenyő András elkapásával és Búza Péter futásával vezettek a második negyedben, igaz a kezdő játékrészben még nem születtek pontok. 12-0.29432653_1843998885634963_4919639386913505280_o

A folytatásban a Rozsomákok nem tudtak változtatni, viszont a Dunakeszi magasabb fordulatszámra váltott. Ehhez a védelem is kellett. Nagy Mátyás lecsapott egy futásnál elejtett labdára és el is vitte a játékszert a pontszerző területig. Rozgonyi Richárd egyszer még befutott az end zone-ba, majd Rakonczai László tight end is szerzett egy touchdownt. Szőke Péter pedig a második félidőben hibátlanul rúgta az extrákat, amely lehetővé tette a 33-0-s végeredmény kialakulását.

Fotók: Fejér Tünde

Dunakeszi Rangers-Wolverines (0-0, 12-0, 7-0, 14-0)
Pontszerzők: Fenyő András, Búza Péter, Nagy Mátyás, Rakonczai László 1-1 TD, Szőke Péter 3 XP.TD Store Divízió II logó