egercsapat20171001

Elvitte a három pontot az Eger a Nyéki uszodából.

Fotó: Egri Vízilabda Klub / facebook

A 7. forduló másik rangadóját a Nyékiben játszották, ahol az OSC az Egert fogadta.

Nos, a mérkőzés elején meglódultak a csapatok, az első negyedben hat gólt is láthatott a nagyérdemű. A második nyolc percben az OSC diktálta a tempót. 4-4 után Erdélyi majd Hegedűs találatával már 6-4-re vezetett a gárda. A nagszünetre Bedő jóvoltából egy gólra feljött az Eger.

A harmadik negyedben Kovács Gergő egy előnyt fejezett be, majd gólcsend következett. Egészen az utolsó percig nem rezdültek a hálók, mikor Lőrincz révén átvette a vezetést a hevesi együttes, 6-7. Az utolsó negyedben már kettő is volt közte, a mezőny legjobbja, Vlachopulosz talált be. Az előny a végére egyre olvadt, így az Eger értékes három egységet szerzett.

Ami a további mérkőzéseket illeti, mint beszámoltunk róla, a Szolnok a Fradi vendégeként vitte el a három egységet, ugyanígy tett a Szentes, mely együttes a Tatabánya vendégeként gyűjtötte be a három pontot.

Meglepetés, hogy a Kaposvár Debrecenbe tudott győzni, még a Vasas otthon nem bírt a Debrecennel. Az UVSE gyengélkedése tovább tart, most az újonc győzött a Széchyben, még a Miskolc szép játékkal győzte le a Szegedet, a Vasas-BVSC meccs pedig pontosztozkodással végződött.

Férfi Ob I., 7. forduló:

A-HID Osc Újbuda-ZF-Eger 8-9 (3-3, 3-2, 0-2, 2-2)
Gólszerzők: Brguljan 3, Salamon 2, Kovács Gábor 1, hegedűs 1, Erdélyi 1 ill. Vlachopulosz 3, Bedő 1, Hárai 1, Kovács Gergő 1, Lőrincz 1, Hosnyánszky 1, Rasovics 1