Parti és Simon volt a leggyorsabb

Vasárnap a Balassagyarmat melletti Csesztvén megkezdődött a 14 fordulóból álló Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat. A Nógrád-megyei településen április 15-én megrendezett első forduló alkalmával…

.. a cross-countryban – XCO – kiírt viadalon több kategóriában, közel háromszázan álltak rajthoz. Az elitek közt az olimpiai és a maratoni szám tavalyi bajnoka, Parti András magabiztosan, több mint négy és fél perces előnnyel szerezte meg győzelmét. A Trek Józsefhegyi SE 25 esztendős kerekese mellett az olimpiai keretből Blazsó Márton, a Szegedi KSC bringása 5. lett, Buruczki Szilárd pedig feladta a küzdelmet.

A futamon a megszokottnál is több helybéli fiatal indult, a "hazai pályán" versenyző kemény magnak is sikerült kiemelkedő eredményeket elérni. U15-ben Fenyvesi Péter másfél perccel nyerte a versenyt, csak úgy, mint a volt Vitalitásos, most gyömrői színekben versenyző U17-es Béla Attila. Az U19-es Benkó Barbara (PCCC) megint a felnőtt női mezőny előtt tekerve ért a korosztályos dobogó tetejére, Suppan Márton (Bringabanda) pedig a fiúk között nyerte magabiztosan az U19-es kategóriát. A szervező egyesületnek, a Vitalitás SE-nek sikerült az eddigi legnagyobb részvételt produkálnia Magyar Kupafutamon, annak ellenére, hogy a tagok nagy része a szervezési munkálatokban is részt vett.

„Először rendeztünk Csesztvén versenyt, azonban Balassagyarmat közelében a nyírjesi tavaknál korábban 8 viadalt bonyolítottunk le 1996 és 2006 között. A tavalyi Biotech Kupa sikerén felbuzdulva fogtunk neki a Groupama Magyar Kupa ezen állomásának megrendezéséhez. Örülök, hogy a 2005-ös salgótarjáni OB után ismét sikerült XCO magyar kupafutamot a térségbe hozni, ráadásul egy olyan településre, amelyen ilyen nagyszabású rendezvény még nem volt. Bízom benne, hogy a verseny elérte a célját és kicsit fellendíti a megyének ezen a részén a mountain bike életet.

A két hete tartó szárazságnak köszönhetően gyorssá vált elit pálya 7,5 km hosszú, 340 m szintkülönbségű volt. A gyökerek és a sziklák ugyan hiányoztak belőle – ellenben macskakő az volt – technikai tudást mégis igényelt, hiszen a nagy számú versenyzőnek köszönhetően szinte futamonként változtak a nyomok és a nyomvályúk. Szinte senki sem azzal a pályával találkozott, mint amivel a pályabejárás alatt. Egy kis eső jót tett volna, főleg a macskaköves szakasznak, ami ilyenkor különösen csúszóssá válik. A versenyzők is osztották azt a véleményt, miszerint a pálya inkább erőnléti volt; egy kicsit hosszúnak is találták a megszokott itthoniakhoz képest, azonban remekül megfelelt szezonnyitó pályának. A visszajelzések alapján sikerült a rendezvényt jól kézben tartani, és bár voltak hibák, végül mindenki elismerően nyilatkozott ” – mondta Szász Viktor főszervező.

Eredmények:

Elit felnőtt férfi – 5 kör

1. PARTI András, Trek Józsefhegyi SE, ideje: 1:49:04,

2. SZALAY Péter, Csömöri KSK, ideje: 1:53:47 (0:04:42 hátrány),

3. HASENFRATZ Péter, Bringabanda SC, ideje: 1:56:11 (0:07:07 hátrány).

U23 férfi – 5 kör

1. PÁLFY Máté, Trek Józsefhegyi SE, ideje: 2:11:34,

2. TÁTRAI Zoltán, Pilis Cross Country Club, ideje: 2:12:05 (0:00:30 hátrány),

3. GULYÁS Ádám, VKE NELSON OAKLEY BORN, ideje: 2:12:17 (0:00:43 hátrány).

Elit női – 4 kör

1. SIMON Emese, KTM SC, ideje: 2:02:55,

2. FÜZY Anna, Józsefhegyi SE, ideje: 2:07:20 (0:04:24 hátrány),

3. VAJDA Márta, Maraton-Merida SC, ideje: 2:08:12 (0:05:17 hátrány).

U23 női – 4 kör

1. FÖRDÕS Anna, Trek Józsefhegyi SE, ideje: 2:12:48,

2. JUHÁSZ Krisztina, Csömöri KSK, ideje: 2:16:16 (0:03:27 hátrány).

Az eBIKE Kupa támogatói:

A kupasorozat főtámogatója a Groupama Biztosító Zrt., a verseny főszponzora az eBIKE internetes áruház, kiemelt támogató a Delphi Calsonic Magyarország Kft., a Neuzer Kft., az X-iont táplálék-kiegészítők, az AM Comp számítástechnika, valamint az Érsekvadkert és vidéke Takarékszövetkezet.

A Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat következő állomása:

A Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat következő fordulójára április 29-én kerül sor. A Pilis Kupa a nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárába is bejegyzett XCO viadal lesz, melyen az olimpiai kerettagok számára lehetőség nyílik a kvalifikációhoz szükséges pontok gyűjtésére.