Paralimpia 2016 – Négy ezüst- és négy magyar bronzérem a félidőben

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 14.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Nyolc éremnél – négy-négy ezüstnél, illetve bronznál – tart a magyar csapat a riói paralimpia félidejében.

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 14. Tóth Tamás az S9-es kategória 50 méteres gyorsúszásának döntõjében a riói paralimpián az Olimpiai Uszodában 2016. szeptember 13-án. A magyar versenyzõ a hatodik helyen végzett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

“Úgy forog a magyar csapat gépezete, mint egy jól bejáratott Rubik-kocka – jelentette ki Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke. – Pontosak, magabiztosak és sportszerűek a versenyzőink, ahogyan azt minden magyar el is várhatta tőlük. Nyolc kis színes négyzet már a helyére került, a paralimpia végére pedig mind a 43 sportoló betölti majd azt a helyet, ami ebben a nagyszerű csapatban rá vár” – idézte őt az MPB szerdai közleménye.
Az elnök a félidei értékelésében egyúttal azt kérte minden magyartól, hogy legyen büszke a parasportolókra, mert megérdemlik.

Az MPB tájékoztatása szerint a 162 ország közül jelenleg 78 szerzett érmet, s eddig a legeredményesebb Kína 147-tel. A kínaiak 327 sportolóval vesznek részt a riói játékokon, s a keddi versenynap végéig 63 arany-, 51 ezüst- és 33 bronzérmet nyertek. Őket a britek és az ukránok követik 75, illetve 72 dobogós helyezéssel.
A paralimpia vasárnap zárul, a magyar csapat kedden az esti órákban ér majd Budapestre.