Parádés meccsen a Szolnok legyőzte a BL-címvédő Pro Reccót

Szolnok201512

Egy hamisítatlan rangadón egyetlen góllal győzött a Szolnok csapata a BL-címvédő Pro Recco ellen.

Varga Dénes három góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Szolnoki VK /facebook)

A múlt héten háromgólos vereséget szenvedett a Szolnok, mot itt volt a lehetőség a javításra.

Az első negyedben Pijetlovics révén vezettek az olaszok, majd Alekszics egyenlített. A folytatásban is a talájnoknál volt az előny, a Szolnoktól rendre egyenlítésre futotta, így 3-3 volt az állás az etap végén. A második nyolc percben 4-3-ra és 5-3-ra is vezetett a Szolnok. A kétgólos előnyt pedig sikerült megtartani a nagyszünetig, hiszen a végén Gocics 7-5-re módosította az állást.
A fordulás után sem engedett ki a Szolnok. A magyar gárda végig diktálta a tempót, olyannyira, hogy Alekszics találatával 9-8-ra vezettek az utolsó negyed előtt. Varga Dénes ütemtelen lövésével ismét kettő volt közte, az utolsó nyolc perc elején, 10-8. Ezt Sukno egygólra faragta, sőt, Pijetlovics kiegyenlített. A Szolnok innen még fel tudott állni. Varga Dénes egy ötöst értékesített, majd jött Mitrovics, aki a hosszúba lőtt, 12-10. A végén Mandics szépített, de 12-11-re így is nyert a Szolnok.

Bajnokok Ligája, 6. forduló eredmények:

Szolnoki Dózsa Közgép – Pro Recco 12-11 (4-3, 3-2, 2-3, 3-3)
Gólszerzők.: Vámos 3, Alekszics 3, Varga Dénes 3, Mitrovics 2, Gocics 1, ill. Di Fulvio 2, Pijetlovics 2, S. Sukno 2, Gitto 1, Filipovics 1, Figlioli 1, Prlainovics 1, Mandics 1