Parádés kezdés

Az U18-as leányválogatott remekül kezdett a Sopronban zajló A divíziós Európa-bajnokságon, egy híján harminc ponttal győzött Szlovénia ellen. Vasárnap a csoport rangadója következik, a franciák ellen.

Lakner Gábor A torna előtt Balogh Judit szövetségi edző elmondta: bízik benne, hogy sokan szurkolnak a magyar csapatnak Sopronban, az U18-as leány A divíziós Európa-bajnokságon. Az első napon nem kellett csalódnia, szépszámú közönség választotta kikapcsolódásnak a lányok meccsét.

U18 leány Eb magyar-szlovén 1

Juhász Dorka volt a legeredményesebb  •  Forrás: FIBA

Csapatunk Szlovénia ellen kezdte meg a szereplését, méghozzá nem is akárhogyan. Az első percektől kezdve irányított, és mire az ellenfél észbe kapott, 8-0 állt az eredményjelzőn. Az első negyed végén tíz ponttal vezetett Balogh Judit együttese, amely a második szakaszban tovább növelte a különbséget (37-19). A nagyszünet előtt néhány jól irányzott triplával felzárkóztak a szlovének, de így is tizenhárom pont volt a magyar előny.

Térfélcsere után triplapárbaj következett, amelyet 2-2-vel zártak felek. Az egész harmadik negyed kiegyenlített volt, a magyar dobások kicsit pontatlanná váltak, a szlovének pedig becsülettel küzdöttek. Az utolsó tíz percre minden visszaállt az eredeti kerékvágásba, a találkozó magyar örömjátékkal zárult. A különbség egyre nőtt a szépségdíjas megoldások után, és egy híján a harmincat is elérte. Válogatottunk 77-48-ra győzött, jobban nem is sikerülhetett volna a bemutatkozás.

A csoport másik mérkőzésén Franciaország 88-37-re kiütötte Horvátországot. A magyar válogatott vasárnap 18 órakor éppen a franciákkal találkozik, a nyitónapi eredmények alapján az lesz a csoport rangadója.