Otthon botlott a Milan, döntetlen a Sassuolóval

A Milan hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a kiesés ellen menekülő Sassuolóval az olasz bajnokság 31. fordulójának zárómérkőzésén.

Kedvezően alakultak a dolgok a fordulóban a Milan számára, hiszen az Inter és a Roma is kikapott, így lehetőség nyílt csökkenteni a lemaradást. A Sassuolo pedig a kiesés ellen küzd, a rendkívül sűrű alsóházban próbál előbbre lépkedni. Már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Milan, Ricardo Rodríguez beadása találta meg Franck Kessiét a hosszú kapufánál, a középpályás azonban szerencsétlen mozdulattal próbálta a kapuba juttatni a labdát, így Andrea Consigli a gólvonalról tisztázni tudott.

Pár perccel később rosszabbra fordult a Milan helyzete, Alessio Romagnoli ugyanis combsérülést szenvedett, le kellett cserélni – Mateo Musacchio váltotta. Consiglinek kellett több védést is bemutatnia, de a Sassuolo kapusa állta a sarat, így a szünetben 0–0-t mutatott a San Siro eredményjelzője.

A második félidőben is inkább a Milan akarata érvényesült a pályán, de nem tudtak gólra váltani mezőnyfölényét a házigazda. Erre rá is fázott: a 75. percben Matteo Politano vette át a leshatáron a labdát, kapura fordult és 18 méterről a jobb alsóba bombázott – Gianluigi Donnarumma csak beleérni tudott, hárítani nem. (0–1)

Leonardo Bonuccit is elveszítette a Milan. Ő nem sérült meg ugyan, de reklamálásért sárga lapot kapott, ez pedig az ötödik volt neki a szezonban, így ki kell hagynia a Milan következő meccsét – a Napoli elleni rangadót.

A hajrában a csereként beálló Nikola Kalinic egyenlített: a 86. percben a horvát csatár a tizenhatoson belül kapott labdát, lefordult védőjéről és tíz méterről a hálóba lőtt, lökete a keresztlécről pattant be védhetetlenül. (1–1)

A Milan így csak minimálisan tudott közelebb zárkózni a városi rivális Interhez és a Bajnokok Ligája-indulást érő helyen álló negyedik AS Romához.

MILAN – SASSUOLO 1-1

Időpont: 2018.04.08. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Pairetto
Gólszerzők: Kalinic (86.) ill. Politano (75.)
Sárga lapok: Kessié, Musacchio, Bonucci ill. Rogerio, Mazzitelli

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Abate (André Silva 55.), Bonucci, Romagnoli (Musacchio 6.), Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone (Kalinic 67.), Çalhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Antonelli, Calabria, Musacchio, Zapata, Locatelli, Mauri, Montolivo, Borini.

SASSUOLO (3-5-2): Consigli; Lemos, Acerbi, Peluso; Lirola, Mazzitelli, Sensi (Cassata 58.), Missiroli, Rogerio (Dell’Orco 67.); Berardi (Ragusa 54.), Politano.

Cserék: Marson, Pegolo, Biondini, Matri, Pierini, Frattesi, Babacar, Duncan.