OTP Bank Liga: A Honvéd veretlen, a Puskás nyeretlen maradt

A címvédő Budapest Honvéd hazai pályán 2–1-re legyőzte az Újpestet szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában. Döntetlent játszott a Ferencváros, továbbra is nyeretlen a Puskás Akadémia.

OTP Bank Liga, 5. forduló:
Budapest Honvéd–Újpest FC 2–1 (0–1)
Bozsik Stadion, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Lanzafame (73.), Kamber (82.), illetve Zsótér (8.)
sárga lap: Kamber (55.), Baráth (93.)

Honvéd: Gróf – Laczkó (Kabangu, 65.), Deák (Danilo, a szünetben), Lovric (Bobál D., 65.), Baráth, Latifu – Nagy G., Kamber, Herjeczki – Eppel, Lanzafame

Újpest: Pajovic – Mohl, Litauszki, Bojovic, Pauljevic – Windecker, Sankovic, Zsótér (Simon K., 74.), Nagy D., Obinna – Novothny (Tischler, 74.)

Korán vezetést szerzett az Újpest Zsótér révén, sőt az előző szezonban még a kispestieket erősítő futballista könnyedén tovább növelhette volna az előnyt, de nyolc méterről gyakorlatilag az üres kapu mellé passzolt. A folytatásban feljött a Honvéd, de Baráth révén csak kapufáig jutott.

A fordulást követően a hazaiak kerültek fölénybe, és több helyzetet is kialakítottak, végül a továbbra is kiváló formában futballozó Lanzafame egyenlített, majd a csapatkapitány Kamber egy pontrúgás után talált be. A hajrában a lila–fehérek óriási rohamot indítottak az egyenlítésért, de elképesztő helyzetek maradtak ki, mindhárom pont Kispesten maradt.

A kispestiek immáron 15 mérkőzés óta veretlenek otthon, s vezetik a tabellát.

Vasas FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (0–0)

Szusza Ferenc Stadion, v.: Berke

gólszerzők: Kulcsár (59.), illetve Pillár (89.)
sárga lap: Ádám (62.), Kamenár (82.), Burmeister (83.), illetve Hudák (38.), Majtán (91.)

Vasas SC: Kamenár – Burmeister, Vaskó, Ristevski – Szivacski, Vida, Berecz, Hangya – Ádám (James, 68.), Murka (Gaál, 74.), Remili (Kulcsár, 54.)

Mezőkövesd Zsóry FC: Tujvel – Lázár (Veselinovic, 71.), Hudák, Pillár, Szalai – Farkas, Keita (Baracskai, 68.), Tóth B. – Cseri (Majtán, 79.), Strestík – Koszta

A Vasas kezdett jobban, azután kiegyenlítettebbé vált a játék. Lehetőségekből a fordulónak a negyedik helyről nekivágó Vasasnak jutott több, de a tabellán négy forduló után az ötödik pozíciót elfoglaló Mezőkövesd is szerezhetett volna gólt jobb helyzetkihasználással.

A fordulást követően a legnagyobb izgalmat az keltette, hogy Keita az 53. percben összeesett a félpályánál, az eszméletvesztésből szerencsére magához tért, s ápolás után folytatni tudta a mérkőzést, igaz, később lecserélték. Egy perc híján egy órája futballoztak a csapatok, amikor vezetést szerzett a Vasas: Kulcsár lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba az ötös sarkáról (1–0).

A hazaiak továbbra is támadó szellemben játszottak, de már nem találtak be, a Mezőkövesd pedig váratlanul egyenlített: szögletet követően Pillár küldte kapura a labdát, s bár Kamenár hárított, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a labda túljutott a gólvonalon (1–1).

A vendégek szerencsésnek nevezhető pontmentéssel távoztak a Vasas otthonául szolgáló Szusza Ferenc Stadionból.

Swietelsky Haladás–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3–1 (1–0)
Sopron, v.: Szabó Zs.
gólszerzők: Williams (24. – 11–esből, 70.), Jagodics (78.), illetve Vajda (76.)
sárga lap: Simon Á. (19.), Jagodics (76.), illetve Andric (14.)

Haladás: Király – Simon Á., S. Wils (Jagodics, 54.), Németh Mi., Bosnjak – Kiss B. (Tóth M., a szünetben), Mészáros K., Jancsó – Ramos, Medgyes (Grumic, 81.), Williams

Balmazújváros: Horváth L. – Póti, Tamás L., Rus, Uzoma – Vajda, Sigér, Haris – Arabuli (Belényesi, 80.), Kovács Á. (Zsiga, 58.), Andric (Rácz, 66.)

Az egy–egy győzelemmel álló csapatok találkozóján a keretből kikerült Halmosi Pétert nélkülöző Haladás kezdett jobban, az újonc balmazújvárosiak kontrákból próbálkoztak. A soproni „albérletben” lévő szombathelyiek Williams büntetőjével szereztek vezetést, ez volt a csapat második találata a szezonban. A hajdúsági együttes rákapcsolt, és több gólhelyzetet is kialakított, ám a 41 éves Király Gábor rendre hárított.

Térfélcsere után élénk mezőnyjáték folyt a pályán, mígnem egy pontos középre adásból Williams megduplázta a hazaiak előnyét. Vajda remek szabadrúgásból szépített, majd Jagodics egy közeli fejessel biztosította a szombathelyiek idénybeli második győzelmét. A Haladás legutóbbi kilenc bajnokijából a másodikat nyerte meg, az újonc Balmazújváros pedig április óta először kapott ki idegenben.

Ferencváros–Paksi FC 1–1 (1–0)
Groupama Aréna, v.: Erdős
gólszerzők: Varga R. (44.), illetve Hahn J. (60.)
sárga lap: Leandro (49.), illetve Kulcsár D. (11.), Gévay (55.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Batik, Otigba, Botka – Leandro, Gorriaran (Lovrencsics B., 76.) – Moutari, Rui Pedro (Csernik, 46.), Varga R. (Kundrák, 86.) – Böde

Paks: Molnár G. – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Hahn (Daru, 89.), Hajdú (Kecskés T., 90.), Bertus, Bartha – Koltai (Fejős, 83.)

A labdabirtoklásban és a kapura lövésekben is megmutatkozott a Ferencváros fölénye az első félidőben, de csak a szünet előtt tudta megszerezni a vezetést Varga Roland szöglet utáni góljával. Az FTC csatárának ez már a nyolcadik találata volt tétmérkőzésen az idei szezonban.

A második felvonásban bátrabban futballoztak a paksiak, ezért sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék, több lehetőségük volt a kapu előtt, és a 60. percben Hahn János révén sikerült is egyenlítenie. A folytatásban is a vendégek játszottak veszélyesebben, de több gól már nem született. Egy győzelem mellett ez volt a Ferencváros negyedik döntetlenje a bajnokságban.

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 2–2 (1–1)
Debrecen, v.: Iványi
gólszerzők: Makrai (10.), Vela (89.), illetve Heris (4.), Prosser (74.)
sárga lap: Busai (55.), Karan (65.), illetve Spandler (13.), Márkvárt (80.)

Diósgyőri VTK: Antal – Nagy T., Lipták, Karan, Tamás M. – Vela, Busai (Kocsis, 72.), Oláh (Nono, 77.), Óvári – Makrai (Joannidisz, 77.), Ugrai

Puskás Akadémia: Hegedüs L. – Poór, Heris, Hegedűs J., Spandler (Knezevic, a szünetben) – Mevoungou – Szécsi (Prosser, 53.), Márkvárt (Vanczák, 88.), Balogh B., Szakály P. – Diallo

Mindössze a második pontját gyűjtötte be a felcsúti együttes, ugyanis előzőleg egyszer játszott döntetlent, majd háromszor kikapott. A Diósgyőr, amely stadionja építése miatt fogadja ellenfeleit Debrecenben, az előző négy fordulóban idegenben lépett pályára. Három kört követően az élen állt, de a múlt héten kikapott Balmazújvárosban, ezzel visszacsúszott.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés: előbb Heris használta ki, hogy a rosszul kimozduló diósgyőri védők között váratlanul helyzetbe került, majd Makrairól pattant be a labda a vendégek kapujába, amikor Hegedüs kapus egy hazagurítás után túlságosan sokat várt az előreíveléssel. Később jórészt a mezőnyben folyt a játék, küzdöttek egymással a csapatok, helyzetek inkább az időnként szépen játszó Diósgyőr előtt adódtak, de nem tudott élni a lehetőségekkel.

A fordulás után élénk volt a játék, felváltva jöttek a helyzetek, majd a 66. percben villámlás és heves eső miatt félbeszakadt a mérkőzés. Részben elment a világítás, elromlott az eredményjelző, de mintegy negyedóra elteltével folytatódhatott az összecsapás. Nyolc perccel később Prosser használt ki egy pontos kiugratást, ezzel a Puskás Akadémia jutott ismét vezetéshez, Vela azonban a hajrában pontot mentett a DVTK–nak.