Oroszország kipipálva – Ott van férfiválogatottunk az elődöntőben

Budapest, 2017. július 24.
Az orosz Szergej Liszunov (elöl) és Gór-Nagy Miklós (8) a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország - Oroszország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 25-én.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Pazar játékkkal ütöttük ki Oroszországot a vb negyeddöntőben.

Budapest, 2017. július 21. Vámos Márton (j) és a francia Thibaut Simon a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Kell-e mondani, megint megtelt a Hajós. Az eddigi legfontosabb meccsünkre. Két elődöntős csapatunk már volt a találkozónk előtt, hiszen a szerbek és a görögök már a legjobb négy közé bejutottak.

Az első negyedben parádés védekezéssel nyitottunk és elől is ültek támadásaink. Hosnyánszky kezdte meg a gólgyártást, amit Varga Dénes folytatott. Az etapban meg sem álltunk ötig. A második nyolc percben 6-0 után érkezett Nagaev találata, ezzel együtt az oroszok első gólja. A folytatásban Vámos és Varga Dénes villant, így már 8-1 volt a nagyszünetben.

A harmadik negyedben Háraira játszottunk ki egy figurát, amit centerünk befejezett, majd érkezett Manhercz, így már 10-1 volt. Ezek után orosz percek következtek, Bugaychuk kettőt is szórt, majd Dereviankin fejezett be egy fórt, 10-4. A negyed utolsó szava azonban a miénk volt, hiszen Hosnyánszky fórból volt eredményes, 11-4. Az utolsó negyedben még közé tudtunk tenni kettőt, így 14-5-re győztünk és Görögországgal meccselünk a döntőért.

Vizes vb – negyeddöntő:

Magyarország – Oroszország 14–5 (5–0, 3–1, 3–3, 3–1)

Magyarország: Nagy V. – Vámos 2, Hosnyánszky 4, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga Dénes 4, Hárai 1. Csere: Török, Manhercz 3, Zalánki, Decker Á., Mezei (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Oroszország: Statsenko – Vasilyev, Merkulov, Nagaev 1, Kholod, Lisunov 1, Shepelev. Csere: Lazarev, Dereviankin 1, Bugaychuk 2, Ashaev, Suchkov, Korneev (kapus). Szövetségi kapitány: Sergey Evstigneev

Vizes vb, negyeddöntők:

Montenegró-Görögország 12-7 (1-0, 5-2, 4-1, 2-4)
Gólszerzők: Radovics 2, Drasko Brguljan 1, Petkovics 1, Darko Brguljan 1, Misics 1, Murisics 1 ill. Funtulisz 4, Gunasz 2, Vlahopulosz 1, Kolomvosz 1, Murikisz 1, Kanakakisz 1, Derviszisz 1, Geniduniasz 1

Szerbia-Ausztrália 15-5 (4-1, 4-2, 4-2, 3-0)
Gólszerzők: Filipovics 3, Prlainovics 2, S. Mitrovics 2, Pijetlovics 2, Csuk 2, Rasovics 1, Randjelovics 1, Alekszics 1, Jaksics 1 ill. Kayes 1, Power 1, Edwards 1, Gilchrist 1, Younger 1