Oroszország és az Egyesült Államok már az elődöntőben

Budapest, 2017. július 24.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Tovább tart az oroszok győzelmi szériája a női vb-n, hiszen a hollandok után most az olaszokat ütötték el az elődöntőtől. Az Egyesült Államok pedig tovább szárnyal.

Budapest, 2017. július 24. Az olasz Valeria Palmieri (k) és az orosz Elvina Karimova (4) a nõi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Olaszország - Oroszország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 24-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

Az olasz Valeria Palmieri (k) és az orosz Elvina Karimova (4) a nõi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Olaszország – Oroszország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 24-én.

Két negyeddöntő már véget is ért a vb-n. Az oroszok egy izgalmas meccsen győzték le az olasz válogatott úgy, hogy az első negyed után 3-0-ra is vezettek, aztán feljött a talján csapat 4-4-re. A záróetapot 7-7-ről kezdhették meg a csapatok, ahol az oroszok gyorsan berámoltak kettőt, vezetésük pedig kitartott a végig. Tegyük hozzá, az utolsó másodpercekben az olaszok kaptak egy fórt, amit végül kihagytak, így 9-8 lett a vége.

A második negyeddöntőben az amerikaiak megizzadtak. Az első negyed 0-0-ra végződött, míg a másodikban 3-0-ra elhúztak az amik. A fordulás után nem sikerült közelebb jönnie az ausztráloknak, míg a negyedik nyolc percben Giofersék egyet faragtak hátrányukból, így 7-5-re kikaptak.

Az egyik ágon tehát az amerikaiak az oroszokkal fognak összecsapni.

A már véget ért negyeddöntők a vb-n:

Olaszország – Oroszország 8-9 (0-3, 4-1, 3-3, 1-2)
Gólszerzők: Emmolo 3, Garibotti 2, Bianconi 2, Queirolo 1 ill. Ivanova 3, Gorbunova 2, Karimova 1, Borisova 1, Serzhantova 1, Ryzhkova 1

USA – Ausztrália 7-5 (0-0, 3-0, 2-2, 2-3)
Gólszerzők: Raney 2, Musselmann 2, Seidemann 1, Fattal 1, J. Neushul 1 ill. Giofers 4, Webster 1

Helyosztók:

15. helyért:
Dél-Afrika – Kazahsztán 4-6 (1-2, 2-2, 1-0, 0-2)
Gólszerzők: Smit 2, Barret 1, White 1 ill. Akilbayeva 2, Novikova 1, Yevemina 1, Murshina 1, Mussarova 1

13. helyért:
Brazília – Japán 9-11 (2-2, 2-6, 2-1, 3-2)
Gólszerzők: Abla 4, Duarte 3, Ferreira 1, Bruzzo 1 ill. Vakanove 4, Arima 3, Kayama 1, Magariyama 1, Inaba 1, Suyuki 1

9-12. helyért:
Új-Zéland – Hollandia 4-19 (1-5, 1-6, 1-3, 1-5)
Gólszerzők: Mason 1, Boyd 1, Houghton 1, Pye 1 ill. A. Genee 4, Stomphorst 3, Sevenich 3, Nijhuis 2, Megens 2, Klaassen 2, Smit 1, D. Genee 1, Joustra 1

Kína – Franciaország 13-5 (3-2, 3-2, 4-1, 3-0)
Gólszerzők: Guannan 3, Ning 2, Xiaohan 2, Danyi 2, Zihan 1, Jing 1, Sanfeng 1, Yanan 1