Óriási teljesítmény – LEN-Kupagyőztes a Dunaújváros

Dunaujvaros2018lenkupa01

Két góllal is jobbnak bizonyult Mihók Attila csapata az Olympiakosznál, így bezsebelte a másodikszámú európai trófeát.

Fotó: LEN / facebook

Az elődöntőbeli siker után, a mai napon a görög Olympiakosszal nézett farkasszemet a Dunaújváros.

Nos, az első negyedbeli 4-4 után, el tudott húzni a magyar együttes a második nyolc percben, Szilágyi találatával már 7-5 volt a nagyszünetben az állás. A fordulás után is válogatottunk volt eredményes, de a hajrára elsősorban Avramidou révén már 9-9 volt az állás. Ezek után Garda találatával egy góllal mentünk az utolsó negyed előtt. A záróakkordban 10-10 után tudott ismét meglépni a magyar együttes, ismét Garda majd Gurisatti révén. A kétgólos előnyt már nem adta ki a magyar együttes a kezéből, így 13-11-re győzött, és lett Len-Kupagyőztes.

Érdekesség, hogy a tavalyi szezonban is magyar együttesé lett a trófea, akkor az UVSE csapatáé.

LEN-kupa, döntő (Mataro)
Olympiakosz Pireusz–Dunaújváros 11–13 (4–4, 1–3, 4–3, 2–3)
Gólszerzők: Avramidou 4, Eggens 3, Emmolo 2, Plevritou, Asimaki, ill. Garda 4, Szilágyi 3, Gurisatti 2, Mchunu 2, Mahieu, Ziegler