Női válogatott: nagy hajrában győztek Keszthelyiék

benu magyar-ausztralnoi09

Az utolsó negyedben nagyot harcolt a válogatott és győzött Ausztrália ellen.

A Japán verés után, ma Ausztrália következett a Vodafone Kupán.

A mérkőzés jóval szorosabban alakult az első napinál. A találkozó Knox majd Buckling góljaival kezdődött, erre csak Keszthelyi tudott válaszolni, 1-2. A második nyolc percben utolértük az auszikat. Leimeter majd Keszthelyi 3-3-ra alakította az eredményt és a nagyszünetben maradt a döntetlen. A harmadik etapban is ellenfelünk diktálta a tempót. Hol eggyel, hol kettővel vezetett. Gurisatti révén a hajrában utolértük a “kengurúkat”, de ekkor érkezett Webster, 6-7. Az utolsó nyolc percben elképesztően játszott a csapat. Először Parkes egyenlített majd Gurisatti góljával már vezettünk a negyed derekán, 8-7. Az utolsó percekben Gofers még egalizált, de Keszthelyi egy ötösből beállította a 9-8-as magyar győzelmet.

Holnap az Egyesült Államok következik.

Vodafone Kupa, második nap:

Magyarország-Ausztrália 9-8 (1-2, 3-2, 2-3, 3-1)
Gólszerzők: Keszthelyi 5, Gurisatti 2, Leimeter 1, Parkes 1 ill. Buckling 4, Knox 2, Gofers 1, Webster 1