Női Ob I: az UVSE nyerte a szuperrangadót!

uvsenoi201701

Továbbra is hibátlan az UVSE, miután idegenben győzte le a Dunaújvárost.

Fotó: UVSE / facebook

Mindkét együttes az elmúlt hétvégén csoportgyőztesként jutott tovább az Euroligából. Hétvégén pedig a Magyar Kupában kell helyt állnia a Dunaújvárosnak és az UVSE-nek is. A két állomás közé ékelték be a bajnokság 9. fordulójának rangadóját.

Nos, a mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Keszthelyi duplájával, majd Szücs és Tóth góljával 4-0-ra elhúztak. A negyedben Vályi Fanni szépített. A második nyolc percben tartotta magát a hazai csapat. Sőt, egyszer feljött kettőre is, mégis a nagyszünetben 3-6 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Vályi Vanda 4-6-ra módosította az állást, de nem kellett sokat várni a válaszra. Keszthelyi megúszásból ismét visszaállította a közte hármat, 4-7. A záróakkordban nagy hajrát nyitott a Dunaújváros. Garda majd Szilágyi is betalált. Sőt a hazaiaknak még volt esélyük egyenlíteni is, de elpuskázták, Keszthelyi pedig belőtte, így 8-6-ra győzött az UVSE.