Női Magyar Kupa: A BVSC öt góllal verte az Egert

DSCN1621

A női Magyar Kupa elődöntőjében a BVSC végig vezetve győzte le az Egert. A holnapi fináléban így Takácsék az UVSE együttesével meccselnek a serlegért. DSCN1621

Az első elődöntőből az UVSE jutott a holnapi fináléba, de vajon a BVSC vagy az Eger követi a lilákat? – ez lehetett a kérdés a második meccs előtt. Huszonegy nappal ezelőtt találkozott egymással a két gárda, akkor 11-9-re győzött a vasutas csapat idegenben.

A mérkőzésen villámrajtot vett a BVSC. Szűk három perc alatt 3-0 volt az állás. Czigány Dóra révén a hevesiek rögtön ezután megszerezték első góljukat, de a negyed végén 5-1-et mutatott az eredményjelző. A nagyszünetig lopakodott az Eger, egészen 6-4-ig felzárkózott, de ekkor Illés duplájával 8-5-re ismét elhúzott Petrovics Mátyás együttese.

A harmadik nyolc percben ez a mérkőzés is eldőlt, hiszen a vasutasok könyörtelenül dobták be fórjukat, így 14-7 állt az eredményjelzőn. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 17-12-re győzött a BVSC.

Holnap 19 órától UVSE-BVSC mérkőzést redeznek a Magyar Kupa döntőjében.

A női Magyar Kupa elődöntőjében:

BVSC-Zugló-ZF-Eger 17–12 (5–1, 3–4, 6–2, 3–5)

BVSC: Doroszlai – Illés 6, Kisteleki D. 2, Takács O. 3, Sikter 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1. Csere: Kele, Máté 1, Farkas, Varga V. 1, Tamás 1. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Eger: Kiss A. – Zajácz 2, Szeredi, Parkes 2, Ráski, Czigány 3, Miklós 2. Csere: Pócsi, Veréb, Jenes 1, Szívós 1, Hornyák 1, Murphy (kapus). Vezetőedző: Kelemen Attila

Gól/emberelőny: 6/9, ill. 4/10
Gól/ötméteres: 2/3, ill. 2/2