Női Euroliga: Az UVSE simán nyert, a Szentes döntetlennel kezdett

2015noiUVSE

Megkezdődött a női Euroliga selejtezőjének küzdelmei. Az első napon a házigazda UVSE nem ismert könyörületet és átgázolt a Zvezdán, a Szentes pedig egy kiélezett meccsen X-elt a Volgográddal. 2015noiUVSE

Két magyar együttes kezdte meg az Euroliga selejtezőbeli küzdelmeket, ahol a B-jelű négyesbe sorsolták az UVSE-t és a Szentest. Az első napon a hazai pályán játszó liláknak volt könnyebb dolguk, hiszen a Crvena Zvezda volt Áts Bertalan csapatának ellenfele, míg a Szentes az orosz válogatottakkal megtűzdelt Volgográddal meccselt.

Az első találkozón a rendező UVSE valósággal átgázolt szerb ellenfelén. Az első negyedben eldöntötték az összecsapást Keszthelyiék, akik 7-0-val zárták az etapot. Ezek után már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a végére a különbség, végül tizenhatot tettek közé az Eb-t megnyert játékosaink.

A második meccs már sokkal szorosabbnak ígérkezett. Tóth László csapata jött ki az első negyed gólzáporából jobban, de a második nyolc percben nem sikerült növelni a különbséget, ekkor is a támadások domináltak, amikből nyolc gól született, így 8-7 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben. A fordulás után 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezek után Ivanchishina használt ki egy fórt, így orosz vezetéssel ért véget a negyed. A záróakkordban visszajött a magyar együttes a meccsbe, sőt kétszer is vezetett, de másfél perccel a vége előtt Antonova beállította a végeredményt, így 12-12-es döntetlen lett a mérkőzés vége.

Euroliga, 1. selejtezőkör, B-csoport (mai eredmények) :

UVSE – Crvena Zvezda 22-6 (7-0, 5-2, 4-2, 6-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 5, Kisteleki 4, Antal 3, Csabai 3, Kövesdi 2, Tóth 2, Kiss 1 ill. Jakovgevic 4, Strugo 1, Dujovic 1

Gól/Emberelőnyből: 5/8 ill. 2/7
Kipontozódott: Kiss Eszter ill. –

Szpartak Volgográd – Hungerit Szentes 12-12 (3-4, 4-4, 3-1, 2-3)
Gólszerzők: Antonova 5, Garipova 2, Ivanchishina 2, Grineva 1, Bogdanova 1, Churzina 1 ill. Bujka 5, Miskolczi 4, Kövér-Kis 1, Tóth 1, Farkas 1