Nincs már veretlen csapat a HFL-ben

A Wolves legyőzte a Tigers-t, a Győr pedig meglepetést okozott a Fezen Hungarian Football League (HFL) 5. fordulójában.

Fordulatban és meglepetésekben gazdag volt a HFL 5. köre, a Pünkösdi hétvégén. Szombaton két összecsapásból válogathattunk. Ezek közül volt egy kiélezett csata és egy hosszabbításos párharc._DSC3138

Először a a kiélezettel kezdjük. A Miskolc Steelers nem számíthatott könnyű összecsapásra Fóton a TD Store Eagles vendégeként, amelynek még volt esélye a rájátszásba jutásra. A párharc esélyese az Acélosok voltak, annak méltón is kezdtek Vasyl Yordan és Andre Whyte futott touchdownjaival. Jónás Máté csak az elsőnél tudta az extrát belőni. A Sasok viszont nem engedték meglógni a miskolciakat. Először Storcz András 42 yardos elkapása, majd egypontosa faragott a hátrányon. Ezután Szabó Roland puntját Gazda Gábor blokkolni tudta, a szabad labdára pedig Horváth Péter csapott le a Steelers 10 yardosán belül. Innen pedig Lamarco Crawford révén összejött az egyenlítés. A második negyedben fordítottak a hazaiak. Ismét a Gazda tűnt fel! Yordannek a feladott labda magas volt, az irányító nem tudta megfogni, az Eagles védője pedig lecsapott rá. Innen pedig ismételten eredményes tudott lenni a fővárosi gárda Lamarco Crawfordnak köszönhetően, aki közelről betolatott az end zone-ba. Ezután a két csapat között vándorolt a malacbőr. Először Takács Balázs szedte össze Yordan elejtett labdáját, majd Wágner Olivér passzát Eaton Demetrius Lamar szedte le a levegőből, de ezután Gazda is újra megszerezte a játékszert. Wágner azonban másodjára is eladta a malacbőrt, ezúttal Yuriy Nahornyak lopta le a levegőből. Ez utóbbi viszont már pontokat ért, hiszen Whyte egyenlített Jónással egyetemben. A Miskolc ezt követően összeszedettebben játszott, a kick-off után Nagy Donát megkaparintotta a labdát. A következő akciósorozat is pontokat ért, Mauricio Uribe első magyarországi TD-jét szerezte meg Yordan passzából. Jónás újabb pontos extrája pedig azt jelentette, hogy a vendégek 27-20-ra vezettek a szünetben._DSC2789

A harmadik játékrész a megszokottnál egy kicsit később kezdődött, mivel a villámlás és az esőzés miatt a játékvezetők egy kicsit eltolták a folytatást. Ám ez a negyed nem hozott pontokat, nem úgy az utolsó. Ekkor Whyte eldöntötte a találkozót. Az extránál pedig egy rossz snap után Yordan szemfülesen passzolt Pawel Lesiwnek: 20-35. A Sasok próbáltak felzárkózni, de csak szépíteni tudtak a meccs végén. Ekkor Lator Zsolt tudott touchdownt szerezni. Ez állította be a 35-26-os végeredményt, mivel a kétpontos nem sikerült.

Fotók: Zsila Sándor

TD Store Eagles-Miskolc Steelers 26-35 (13-13, 7-14, 0-0, 6-8)
Pontszerzők: Lamarco Crawford 2 TD, Storcz András, Lator Zsolt 1-1 TD, Storcz András 2 XP, illetve Andre Whyte 3 TD, Mauricio Uribe, Vasyl Yordan 1-1 TD, Pawel Lesiv 1 PAT, Jónás Máté 3 XP.

Boda Gábor, a TD Store Eagles vezetőedzője: Szerintem partiban voltunk a Miskolccal. Viszont volt egy rossz momentumunk, amikor nem sikerült egy puntjuk, de végül a bírók nem úgy ítélték, hogy az ő térfelükről indulunk, hanem hogy a mi end zone-unk elől kell építkeznünk. Itt így beszorultunk és szétcsúszott egy kicsit a játékunk, ami kihatott ránk.

Eaton Demetrius Lamar, Miskolc Steelers vezetőedzője: A meccset követően nem voltam biztos abban, hogy mi egy jó csapat vagyunk, mert a jó csapatok nem játszanak olyan alacsony szinten, mint ahogy mi tettük azt az Eagles ellen. Ahogy korábban mondtam, ha a saját játékunkat tudjuk érvényesíteni a pályán, akkor nyerhetünk, de többet kellett figyelnünk arra, hogy megtartsuk a koncentrációnkat. Most nem voltunk olyan magasságokban, mint a Wolves ellen. Mindössze a győzelem megszerzésével vagyok elégedett.

Esélyesebbnek számított a Fehérvár Enthroners hazai pályán, mivel a Koronázóknál kezdett összeállni minden, a Győr Sharks-nál pedig edzőváltás és játékoscserék történtek, ami után kell idő az összecsiszolódásra.32829107_1777732158950965_1329908671559237632_o

Az első negyedben még csak kóstolgatták egymást a csapatok. Mindkét együttes keményen állta ellenfelük támadásait. Végül a csendet a hazaiak törték meg a második negyedben, a már jól ismert futójátéknak köszönhetően Novakov Dávid, Szakási Ákos és Antonio Roane hozta szépen a yardokat, mígnem a drive végén Erős Márk ért be a labdával az end zone-ba. Zách György bevágta az extrát. A Cápák ugyan ebben a játékrészben nem tudtak egyenlíteni, de a védelem Damante Horton révén szerzett egy interceptiont. A szünetben 7-0 a hazaiaknak.33154434_1777732478950933_2989800565233418240_o

A harmadik negyedben ismét nehézkesen jutottak előre a csapatok, ami a defense-eket dicséri. A Sharks viszont egyenlíteni tudott, ezúttal az újonnan érkezett Eric Poindexter futott be közelről az end zone-ba. Kövecses Attila nem hibázta el az extrát. A negyedik játékrész ezután akciódúsra sikeredett. A Fehérvár szerzett ismét előnyt, bár nem volt könnyű dolguk, hiszen sok holding szabálytalanság nehezítette az előrejutást. A végén viszont a nehézségekkel dacolva is Antonio Roane 26 yardról megfutotta a Koronázók második TD-jét. Volt még bőven ideje a Győrnek, viszont a touchdown utáni kickoffnál Börzsei Bálint kezéből kiütötték a játékszert, amire az egykori Cápa, Gyarmati Máté csapott le. A támadást nem sikerült kihasználniuk a vendéglátóknak, hiszen Erős eladta másodjára is a malacbőrt, amire ismét Horton csapott le. Ez ebből következő győri akciósorozat már nem maradt kihasználatlanul Poindexter passzát Andres Fernandez váltotta pontokra. Volt még ideje az Enthroners-nek is, hogy megnyerje a találkozót Erős egyik távoli passzát ismételten Horton szedte le a levegőből. Jöhetett a hosszabbítás, melyben a Sharks szerzett előnyt először Fernandez révén. Kövecses harmadjára is értékesítette az egypontost. Ezután az Enthroners támadhatott, de Horton negyedik (!) alkalommal is lecsapott Erős passzára, amellyel eldöntötte a találkozót. A Győr Sharks nem kis meglepetést okozva hosszabbítás után 21-14-re nyert Székesfehérváron.

Fotók: DigitalSport

Fehérvár Enthroners-Győr Sharks 14-21 (0-0, 7-0, 0-7, 7-7, 0-7) h.u.
Pontszerzők: Erős Márk, Antonio Roane 1-1 TD, Zách György 2 XP, illetve Andres Fernandez 2 TD, Eric Poindexter 1 TD, Kövecses Attila 3 XP.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Sajnos nem sikerült hazai pályán begyűjtenünk a győzelmet. Legalább egy kiélezett találkozót tudtunk játszani, ennyi pozitívumunk van. Túl kell lépni a HFL rutintalanságunkon, és végre úgy játszani, ahogy tudunk, minden hibán túllépve.

Andres Fernandez, a Győr Sharks vezetőedzője: Játékos és edzőként is jó érzés meccset nyerni. De igazság szerint a srácoké az érdem, mert hittek a fejlődésben. Ahogy korábban említettem, az előrelépés a lényeg most! Sikerült megváltoztatnunk mindenkinek a gondolkodását, de most végre az offense is megmutatta, hogy képes látványosan fejlődni. Most remélem, hogy az önbizalmunk egy kicsit megnőtt a következő két találkozónkra. Most meccsről meccsre kell haladni. Egyelőre nem gondolunk arra, hogy egyáltalán esélyünk lenne a rájátszásba jutni.FEZEN_MAFSZ

A forduló rangadóját vasárnap a Nyíregyháza Tigers és a Budapest Wolves vívta egymással és egyértelműen nevéhez méltón egy kiélezett és fordulatos, de egyben meglepetésekkel is teletűzdelt párharcot látott az az 1800 néző, akik kilátogattak a Városi Stadionba.33072610_756898654699081_527145435299577856_o

A találkozót a Tigers visszahordással kezdte, azonban az első támadásnál Brian Gessel elveszítette a labdát, amire a fővárosiak játékosa, Darius Lewis csapott le. A Farkasok ugyan jó mezőnypozícióból indulhattak, de Bencsics Márk passzát a Szergej Budilov helyére érkező Aleksandr Posunko szerezte meg és egészen a pontszerző területig nyargalt a játékszerrel. Sviatkó Gábor azonban az extrát a kapufára lőtte. A vendégek még az első negyedben válaszolni tudtak, ám Ben Lyons mezőnygóljával csak faragtak a hátrányon. A második játékrész már fordulatosabb volt. Bartos Ferenc elkapásával és Lyons extrájával fordított a Wolves. Viszont Troy Rice egy 57 yardos touchdownt hozott össze válaszként, ami után Sviatkó extráját blokkolták. A Farkasok ezután tovább építkeztek, Bencsics rendre megtalálta elkapóit, míg Benke Ábel segített a talajon előrehaladni. Végül Lewis szerzett újabb pontokat: 12-17. A találkozón a Nyíregyháza rúgójának, Sviatkó Gábornak nem ment a játék ugyanis egy mezőnygól kísérletet sem tudott pontokra váltani. A Tigrisek azonban igyekeztek megfordítani az állást, ami sikerült is. Panykó Patrik labdaszerzése után a Farkasok térfeléről indulhattak a hazaiak. Egyre jobban közeledtek a szabolcsiak az end zone-hoz, míg végül közelről Benő Márk futott touchdownt. Sviatkó egypontosa harmadjára sem sikerült, de a vendéglátók 18-17-es előnnyel mehettek a pihenőre.33143382_756896104699336_417830915524263936_o

A harmadik negyedben a Wolves támadósora kétszer is eredményes volt, amellyel két labdabirtoklásnyi előnyt hozott össze. Először Bencsics Márk futott egy TD-t, ami után Lewis hozott össze egy kétpontost. Majd Alvin Reels is feliratkozott a pontszerzők közé. Maradt a döntés az utolsó negyedre, ahol a Wolves defense keményen állta a sarat, még egy hazai támadássorozatot is kivédekezett 10 yardon belül. Ám ezután a Tigrisek védelme Suller Ádám révén összeszedett egy elejtett labdát, így ismételten a Farkasok térfelén voltak a hazaiak. Sikerült a hátrányt csökkentenie a Nyíregyházának Benő révén, aki egy szélre kipasszolt labdát vitt be az end zone-ba. Majd ugyanezt még egyszer megcsinálta két pontot érően. Azonban ekkor már kevesebb, mint két perc volt hátra a találkozóból. A Wolves pedig húzta az időt amennyire csak tudta és végül ezzel meg is nyerték a találkozót 32-26-ra.

Fotók: Szabó Celesztina

Nyíregyháza Tigers-Budapest Wolves 26-32 (6-3, 12-14, 0-15, 8-0)
Pontszerzők: Benő Márk 2 TD, Troy Rice, Aleksandr Posunko 1-1 TD, Benő Márk 1 PAT, illetve Bartos Ferenc, Darius Lewis, Bencsincs Márk, Alvin Reels 1-1 TD, Ben Lyons 1 FG, Darius Lewis 1 PAT, Ben Lyons 3 XP.

Thomas Smythe, a Nyíregyháza Tigers vezetőedzője:Nem nagyon ment nekünk a játék a mérkőzésen. Ugyan az elején egy interception returnnel hamar előnyhöz jutottunk, de kihagytunk egy mezőnygólt, illetve 3 extrát és ez a hat pont volt a végeredményben a különbség. Ilyen hibákat nem véthetünk. Viszont az offense is sokat hibázott, sok holding szabálytalanságért büntettek a bírók és a támadófal sem tudta megvédeni mindig az irányítónkat. Ennek ellenére sikerült néhány nagy playjel életben tartani a győzelmi esélyeket. Az ellenfelet meg kell dicsérni, mert tényleg minden téren remek teljesítményt nyújtottak, szerintem a playoffban ismét találkozni fogunk.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Biztos voltam benne, hogy ez egy nagyon kemény és szoros mérkőzés lesz, és meg is kaptam. Nyíregyházán egy nagyon jó edzői stáb dolgozik, amit az összecsapáson meg is mutattak. Az első félidőben belefutottunk pár hibába. Nagon jól játszottak a Tigers importjai. Ki is kellett mindig sakkoznunk, hogy hova tesszük a labdát, de gyakorlatilag fórban fejeztük be a félidőt annak ellenére, hogy a Nyíregyháza egy ponttal vezetett a szünetben. Ezért is halasztottunk a pénzfeldobásnál, mert bíztunk a védelmünkben, és abban, ha vezetést szerzünk, akkor meg tudjuk azt tartani.

A DAK Acél Gorillaz-nak gyakorlatilag már nem rendelkezett nagy téttel a Budapest Cowbells elleni összecsapás, de a két csapat közös történelmét ismerve sokan egy kiélezett, fordulatokkal telített találkozót várhattak. Végül nem az lett.Gorillaz_Cowbells_20180521152614_b_02

A Cowbells az első negyedben remekül kezdett. A Fehérvár ellen kiválóan teljesítő Takács Bence 32 yardos elkapása adta meg az alaphangot a Kolomposoknak. Majd Takács egy punt után 56 yardon keresztül hordta vissza a malacbőrt. Fóra Kamilló mindkét extrát belőtte. A második játékrészben folytatódott a henger. A passzok mellett Roják Richárd futásai is segítettek az előrehaladásban. Ezt követően Czirók Márton ismét megtalálta Takácsot, majd később a sérülése után visszatérő Boros Lászlót is. A Gorillaz a második negyed végén éledezett, Hegedüs Dániel futása hozott yardokat. Pontokat viszont Beretka József mezőnygólja révén tudtak szerezni, így úgymond, Patriots-Falcon különbség állt be a félidei szünetben 28-3-ra vezetett a Cowbells.Gorillaz_Cowbells_20180521151904_b

A Gorillaz viszont nem tudta végrehajtani a Patriots bravúrját, ugyanis a Kolomposok ott folytatták, ahol abbahagyták. Czirók Márton touchdownja hozta közelebb a mercy rule-hoz a vendégeket. Majd Nagy Kevin interceptionje után ugyan a Dunaújváros 40 yardosáról indulhattak a fővárosiak, de ezt a lehetőséget nem sikerült kihasználniuk. Nem úgy a második labdaszerzést. Airiss Hargrow futáskor elvesztette a malacbőrt, amire Golita Zoltán csapott le. Czirók pedig megfutotta azt a touchdownt, amivel elindult a futóóra. A Duna-partiak igyekeztek szépíteni, Farkas Máté visszahordásával jó esélyek mutatkoztak erre. Ám ebből egy újabb Beretka mezőnygól született a negyedik negyed elején. Az utolsó játékrészben már a hazaiaknál Jeszenszki Dávid adogatott, míg a Cowbells-nél Váry Tamás kapta meg a lehetőséget. Több pont már nem született, Németh Márton viszont egy interceptiont szerzett, de ez nem változtatott semmin, 42-6-ra simán nyert a címvédő.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

DAK Acél Gorillaz-Budapest Cowbells 6-42 (0-14, 3-14, 0-14, 3-0)
Pontszerzők: Beretka József 3 FG, illetve Takáccs Bence 3 TD, Czirók Márton 2 TD, Fóra Kamilló 5 XP.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Gorillaz elnöke: A Cowbells a játék minden területén felülmúlt minket, nincs rajta mit szépíteni. Sajnos a különbség mértéke is teljesen megérdemelt, jelen állás szerint a legjobbakkal nem tudunk szoros meccset játszani. Azért bízom abban, hogy a hátralévő Tigers és Steelers elleni találkozókon ennél azért többre leszünk képesek. De nagyon össze kell szednünk magunkat, hogy bizonyítsuk, van értelme a HFL-ben szerepelnünk.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: A támadósor és a védelem is jól teljesített a mérkőzésen. Talán a speciális egység produktuma nem volt tökéletes. Minden meccsen azt akarom, hogy a srácok a maximumot adják ki magukból. Tehetségekkel teli csapat vagyunk, de sokszor a fegyelem hiányzik. Ebből kell több a következő időszakban.

Két televíziós meccs, így két Powerade MVP-címet osztottak. Andre Whyte, a Miskolc Steelers futóját, illetve Czirók Márton, a Budapest Cowbells irányítóját illették meg az elismeréssel.powerade mvp