Niang duplázott, a Milan kiütötte a Sampdoriát

A Milan hazai pályán 4-1-re legyőzte a Sampdoriát a Serie A 14. fordulójában.

Középmezőnybeli helyezése ellenére nem sok ellenállást tanúsított a Sampdoria a San Siróban, a Milan gólzáporos győzelmét pedig megalapozta, hogy a hazaiak már a meccs elején meg tudták szerezni a vezetést. Pedig a Samp akár fél perc után megszerezhette volna a vezetést, amikor az elmúlt hetekben remeklő Gianluigi Donnarumma röviden rúgta előre a labdát, Roberto Soriano lecsapott, de távoli lövése után a kapus javította a hibáját.

M’Baye Niang volt a meccs főszereplője, aki a 16. percben előkészítőként jeleskedett, beadása után a már nem először lemaradó genovai védők között Giacomo Bonaventura passzolt a hálóba. 1–0

Az állandósuló hazai fölény mellett nem volt meglepetés, hogy a Milan még a szünet előtt növelte előnyt: Bonaventurát buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Niang a léc alá vágta. Az ezúttal középen játszó francia támadó ráadásul a második félidő elején is villant, amikor elképesztő gyorsasággal csapott le Emiliano Viviano kigurítására, majd higgadtan a kapuba helyezett. 3–0

Egyoldalú volt a mérkőzés, és a legszebb gól még hátra volt: a 79. percben Alessio Cerci beadását a Niang helyére beálló Luiz Adriano vette mellre, majd estébe a kapuba lőtt. 4–0

Bonaventura szabadrúgásból növelte kis híján a különbséget, Carlos Bacca ziccerénél Viviano pedig még épp időben kapta el a labdát a gólvonal előtt, a hajrában mégis szépítettek a vendégek, Andrea Poli fölösleges kézimunkája és egy könnyű síppal befújt tizenegyes után Eder helyezett a hálóba. A Milan tehát 4–1-re nyert, és jelenleg az ötödik a tabellán.

MILAN – SAMPDORIA 4-1

Időpont: 2015.11.28. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Daniele Doveri
Gólszerzők: Bonaventura (16.), Niang (38., 49.), Luiz Adriano (79.) ill. Eder (87.)
Sárga lapok: Kucka ill. De Silvestri, Soriano

MILAN: Donnarumma – Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli – Cerci (Honda 80.), Kucka (Poli 53.), Montolivo, Bonaventura – Bacca, Niang (Luiz Adriano 74.).

Cserék: Abbiati, Calabria, De Sciglio, Rodrigo Ely, Mexes, Zapata, Nocerino, Suso, Josè Mauri.

SAMPDORIA: Viviano – De Silvestri (Pereira 65.), Silvestre, Regini, Mesbah – Ivan, Fernando, Barreto – Soriano – Muriel (Bonazzoli 63.), Eder.

Cserék: Brignoli, Puggioni, Cassani, Carbonero, Christodoulopoulos, Palombo, Rocca, Cassano, Rodriguez.