Négy magyar vízilabda arany a Masters világbajnokságon

Világbajnoki címet szerzett a Millennium csapat színeiben három olimpia 14 magyar bajnoka a Masters világbajnokságon a 40+ kategóriában.

A döntőben az orosz  St.Petersburg csapata volt az ellenfél.  A mi oldalunkon 14 olimpiai bajnok, az ellenfélnél 2 olimpiai ezüstérmes szerepelt a döntő összecsapáson az együttesekben. A Millennium csapat az ötödik találkozóján is telt ház előtt, ötödször is győztesként hagyta el a medencét.  A legendák első gólját Biros Péter szerezte, aki másfél negyed alatt triplázott, míg az oroszok 5–0 után találtak be először. A gálahangulat persze most sem maradt el, a találkozó végéig a 16 magyar gól szebbnél szebb, szellemes megoldásokból született. Biros 5, Varga Zsolt 3, Kásás Tamás és Molnár Tamás 2-2, továbbá Székely Bulcsú, Benedek Tibor, Steinmetz Barnabás és Varga Tamás 1-1 alkalommal talált be az ellenfél hálójába.

A hét nap alatt bajnokaink meggyőződhettek arról, a szurkolók nem felejtették el a legendáikat. Még mindig imádják őket.

A 16-3-as győzelem után Kemény Dénes szövetségi kapitányt is megfürdették a fiúk.

-„Ez egy csoda. Fantasztikus érzés volt az egész hét. Amikor felnéztem a lelátóra és láttam, hogy ennyi ember szurkol nekünk, ennyi ember szeretett minket, akkor egyszerűen újra megéltem mindent, amit profi játékosként. Az volt számomra igazán felemelő, hogy a gyermekeim láthatták ezt a csapatot együtt játszani, mert nagyon picit voltak, amikor én abbahagytam, szerintem annyira sok mindent nem tudtak felfogni egy-egy mérkőzésből. Megmutattuk a közönségnek, hogy amikor játszunk – és ez ebben a döntőben is így volt –, amikor elkezdjük az igazi játékunkat, akkor nem találunk ellenfélre. Ami annak köszönhető, hogy gyerekkorunk óta ismerjük egymást és olyan képzést kaptunk, amit ebben a szentélyben mindig meg tudunk mutatni, s ekkora szeretettel körülvéve elő tudjuk hozni magunkból. Köszönöm mindenkinek, hogy így szeretnek és ennyit buzdítanak minket, ennél szebb dolog nincs a világon” – mondta Vári Attila a találkozó befejeztével.

A masters világbajnok csapat tagjai:
SZÉCSI Zoltán, SZÉKELY Bulcsú, MÄRCZ Tamás, VARGA Zsolt, KÁSÁS Tamás, VÁRI Attila, KISS Gergő, BENEDEK Tibor, FODOR Rajmund, BIROS Péter, STEINMETZ Barnabás, MOLNÁR Tamás, GERGELY István, VARGA Tamás
Szövetségi kapitány: KEMÉNY Dénes
Edző: KÓSZ Zoltán

A női 30+ kategóriában szereplő Budakalász együttese 13-10-re nyert az utolsó fordulóban az amerikai Olympic Club ellen, így megszerezte az aranyérmet.

Egyszerű volt a képlet a Budakalász (30+) számára az amerikai The Olympic Club elleni mérkőzés előtt: ha a női válogatott hajdani világ- és Európa-bajnok klasszisait felvonultató gárda győz, akkor világbajnok, döntetlennel második, vereséggel harmadik lesz.

A lányok ennek megfelelően pólóztak, 2-2 után már rendre náluk volt az előny, az első félidőben Pelle Anikó triplázott, továbbá Brávik Fruzsina duplája és Drávucz Rita (a képen) gólja után 6-3-nál cseréltek térfelet a csapatok. A második félidőben Drávucz is meglőtte második, majd harmadik gólját, 8-4-nél pedig már nem nagyon kellett aggódunk az aranyérem miatt. Stieberék az utolsó negyedben sem engedték nagyon közelebb a riválist, s végül 13-10-es győzelmet arattak, és veretlenül szerezték meg az aranyat.

– „Az egész világbajnokság fénypontja volt a mai meccs, jól védekeztünk, M-zónáztunk, Orsi jól védett, boldog vagyok. Hasonló volt, mint régen. Hálás vagyok a közönségnek, hogy ilyen sokan vannak itt, csodálatos érzés körülnézni. Ez a siker mehet a többi mellé, hiszen a mi korosztályunkban ugyanolyan elismerés, mint amit a fiatalok közt nyertünk. Még itt vagyunk, ugyanúgy megharcolunk a helyzetekért, ha lassabban is, de úszunk, és ugyanúgy gólra kell váltani a passzokat.  Nagyon örülök a végső sikerünknek” – mondta Drávucz Rita.

A master világbajnok csapat tagjai:
DOROSZLAI Orsolya, VARGÁNÉ GAZDAG Erika, ZSÁMBOK Lili, KIS-PRIMÁSZ Ágnes, STIEBER Mercedes Klára, ZSOLDOS-RÉDEI Kata, DRÁVUCZ Rita, BOROS Júlia, BRÁVIK Fruzsina, PELLE Anikó, GRUBER Laura, SZENTKERESZTI Gabriella, PAPP Timea, IPACS Barbara, GYŐRI Eszter

További két kategóriában diadalmaskodtak még magyar csapatok és szereztek korosztályukban masters világbajnoki címet.  A férfi 35+ kategóriában az egri Bull’s Blood, a férfi 45+ korcsoportban az Ybl-Octopus együttese végzett az élen.

(MOB-MVLSZ Fotók: MTI/Czagány Balázs, Balogh Máté, Madar Dávid)