Nagyot küzdött az UVSE, de a Kirishi nyerte a Szuperkupát

Budapest, 2017. november 4.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Nem tudta legyőzni az UVSE a Kirishit, így az orosz csapaté lett aSzuperkupa.

Budapest, 2017. november 4. Jevgenyina Ivanova, a Kirisi (j2) és Rebecca Parkes, az UVSE (j) játékosa a nõi vízilabda Európai Szuperkupa UVSE-Kirisi (orosz) mérkõzésén a budapesti Komjádi Béla uszodában 2017. november 4-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

Az Euro Kupa-győztes és a LEN-Kupa első találkozott egymással a Komjádiban, azaz a Krishi és az UVSE meccselt a Szuperkupáért.

Már a mérkőzés elején elhúzott a Krishi, Simanovich majd Prokofyeva talált be, 2-0. A továbbiakban is maradt a közte két gól, bár sokszor apadt egyre, de az etap végén 5-3 volt leolvasható az eredményjelzőről. A második nyolc perc elején is Simanovich villant, majd Czigány illetve Csabai révén zárkózott az UVSE, így 6-5 volt az állás a hajrá előtt. Gangl ezek után egy ötöst védett, de Khamzaeva egy percre rá kettőre módosította az állást.

A harmadik negyedben sorra kapta az UVSE a lehetőségeket, ám csak eggyel tudott élni, még az orosz csapat Simanovich révén ismét kettőre hízlalta a különbséget a záróakkord előtt, 8-6. Az utolsó negyedben a hajráig maradt a közte kettő, majd Soboleva adta meg a kegyelemdöfést az UVSE-nek, hiszen duplájával 10-6-ra győzött a Kirishi és lett Európai Szuperkupa-győztes.