Nagy iramú meccsen döntetlen a japánok ellen

Az Eb-selejtezők előtt álló magyar futsalválogatott Klacsák Bence 2. percben szerzett góljával egészen a hajráig vezetett a japánok ellen a két csapat kecskeméti felkészülési mérkőzésén, de a vendégek 25 másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlíteni tudtak, és döntetlenre mentették a meccset.

Az azerbajdzsáni Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar futsalválogatott a magasan jegyzett, a világranglistán jelenleg a 16. helyen álló japánok ellen lépett pályára Kecskeméten szerda este. Az ázsiai együttes dinamikus, gyors futsalt játszik, ezért tökéletes választás volt az Eb-selejtezők előtt, a jövő hét végén ugyanis már magas ritmusú tétmeccset játszik a csapat Bakuban.

Ellenfelünk igazolta jó hírét, de a magyar válogatott egy pillanatig sem maradt el a játék sebességében a japánok mögött, olyannyira, hogy már a 2. percben sikerült meglepnie a vendégek védelmét, és Klacsák Bence góljával megszereztük a vezetést (1-0). A folytatásban voltak olyan periódusok, amikor a japánok irányítani tudták a mérkőzést, de ugyanezt mi is elmondhattuk magunkról, keményen, agresszíven játszottunk, a japánok nem találták meg a védekezésünk ellenszerét, és oda kellett figyelniük a saját kapujuk előtt is, mert néhány kecsegtető lehetőséget sikerült kialakítanunk. A szünetig magabiztosan őriztük az előnyt, és a fordulás után sem lett könnyebb az ellenfél dolga, taktikusan, okosan játszottunk, és megvoltak a lehetőségeink a második gól megszerzésére is.

DSC_0693

A japánok a meccs hajrájához közeledve támadásban átváltottak öt a négy elleni játékra támadásban, de ilyen felállásban is jól működött a védekezésünk, ellenfelünk csak kapufáig jutott. Egészen az utolsó percig tartottuk az előnyt, 25 másodperccel a vége előtt azonban a japánok megszerezték az egyenlítő találatot, ezzel kialakult az 1-1-es végeredmény.

A két csapat pénteken 20.00 órakor ismét megmérkőzik egymással Kecskeméten.

– A játékunk iramával, gyorsaságával elégedett vagyok, ebből a szempontból az elmúlt időszakban ez volt a legjobb teljesítményünk. A védekezésünk is kiválóan működött, támadásban azonban javulnunk kell az Eb-selejtezőkig. Dróth Zoltán személyében egy nagyon fontos játékosunk hiányzott, ezért bízhatunk benne, hogy vele előre tudunk majd lépni ebben a játékelemben is – nyilatkozta Sito Rivera szövetségi kapitány a mérkőzés után.

Magyarország-Japán 1-1 (1-0)
Magyarország: Tóth Gyula – Klacsák Bence, Németh Péter, Rábl János, Harnisch Ákos
Cserék: Matkovics Gábor, Hosszú Ádám, Öreglaki Norbert, Bita László, Gál István, Trencsényi János (csk), Komáromi Péter, Horváth Norbert