Nagy fordítás után, az ötödik helyért játszhat női válogatottunk

Budapest, 2017. július 26.
MTI Fotó: Czagány Balázs

3-6-ról felállva, végül egygólos sikert aratott női válogatottunk, így Keszthelyiék az ötödik helyért játszanak az olaszok ellen a vb-n.

Budapest, 2017. július 26. A görög Eleni Kszenaki és Bujka Barbara a nõi vízilabdatornán az 5-8. helyért játszott Magyarország - Görögország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 26-án. MTI Fotó: Czagány Balázs

A görög Eleni Kszenaki és Bujka Barbara a nõi vízilabdatornán az 5-8. helyért játszott Magyarország – Görögország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 26-án.

Éppen akkor jött meg az égi áldás, mikor elkezdődött a mérkőzés.

Az első negyed nem úgy alakult, ahogy elképzeltük. Asimaki gólját még Bujka ki tudta egyenlíteni, de utána Senaki és Tsukala találataira nem érkezett válasz, 3-1. A kétgólos előnyüket megtartották az etap végig a hellének, 2-4. A második nyolc percben Tsukala révén már háromgólos volt a görög előny. Ezt még Keszthelyi faragta, de Senaki révén 6-3 állt a táblán oda a szünetben.

A harmadik negyedben valami parádés, amit produkált a csapat. Takács majd Szilágyi révén feljöttünk kettőre. Gurisatti előbb kiharcolt egy ötöst, majd az ő góljával már eggyel vezettünk, 7-6-ra. A folytatásban rápakoltunk egyet, így 8-6 volt az eredmény. A záróetapban már 9-6 is volt az állás, de ezek után elkezdtek feljönni a görögök, elsősorban Avramidu révén. Az utolsó percben “csak” 10-9-re vezettünk, de végül sikerült megtartani az előnyt, így pénteken az olaszok ellen játszhatunk az ötödik helyért.

Vizes vb – Az 5–8. helyért

Magyarország-Görögország 10–9 (2–4, 1–2, 5–0, 2–3)
Vezette: Franulovic (horvát), Mercier (francia)

Magyarország: Kasó – Czigány, Szücs G. 1, Keszthelyi 3, Bujka 2, Csabai, Szilágyi 2. Csere: Antal D., Gurisatti, Takács O. 1, Illés, Tóth I., Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Göögország: C. Diamantopoulou – Tsoukala 3, V. Diamantopoulou, Avramidou 2, Asimaki 1, Manolioudaki, E. Plevritou 1. Csere: Eleftheriadou, M. Plevritou, Chydirioti, Kotsia, Xenaki 2. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis