Nagy csata végén döntetlen

Az egykori újpesti Tóth Norbert góljára Foxi válaszolt: sok kihagyott helyzet és pontosztozkodás a Megyeri úton.

Labdarúgó NB I, 2. forduló:
Újpest FC – Zalaegerszeg 1-1 (0-1).
Szusza Ferenc Stadion, 4 223 néző. Vezette: Solymosi (Lémon, Tóth I.)

Újpest FC: Balajcza – Regedei, Vermes, Böjte, Sadjo – Sándor Gy. (Li Do Kvon 53.), Habi, Radulovic (Pető 73.)– Foxi – Rajczi, Tisza (Kovács Z. 53.). Vezetőedző: Urbányi István.

Zalaegerszeg: Babalj – Dudics, Polgár, Miljatovic, Vulin – Tóth Z., Máté, Tóth N. (Davidov 66.), Koplárovics – Waltner (Diarra 76.), Pekic (Kádár 86.). Vezetőedző: Slavko Petrovic.

Gólszerző: Foxi (60.) ill. Tóth N. (45.)
Sárga lap: Pető (81.) ill. Vulin (56.), Miljatovics (80.), Davidov (86.)
Piros lap: –

6. perc: Rajczi futott el a jobb oldalon, beadásáról Foxi centikkel maradt le.

14. perc: Rajczi 18 méteres bombaerős löketét bravúrral védte Babalj, Sadjo ismételhetett, de hat méterről estében a kapu mellé emelt.

32. perc: Tisza gyorsan elvégzett szöglete után Foxi fejelhetett teljesen tisztán, de nem találta el jól a labdát, ami így keresztbeszállt a kapu előtt.

34. perc: Koplárovics szöglete után Miljatovic fejese centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

45. perc: Némi meglepetésre vezetést szerzett a Zalaegerszeg. Tóth Norbert 22 méterről senkitől sem zavartatva lövésre szánta el magát, bal külsővel leadott bombája meglepte az ellenkező irányba mozduló Balajczát, a labda a kapu jobb oldalában landolt. (0-1)

48. perc: Sadjo baloldali beadását Tisza vette mellre, majd a bal kapufa mellé gurított.

60. perc: Kovács Zoltán lapos passzát több egerszegi védő is elvétette, így Foxi egyedül törhetett kapura, az újpesti légiós kicselezte Balajczát majd az üres kapuba emelt. (1-1)

71. perc: Ezúttal az újpesti védelem hibázott, Davidov tizenötről leadott lövése a kapufán csattant, Waltner ismételt, fejesébe Böjte vetődött bele a gólvonalon.

Az összeszokatlan ZTE-védelem sokszor a szerencséjének köszönhette, hogy nem kapott gólt, a lilák elsősorban a jobb oldalon tudták megzavarni a vendéghátvédeket, Rajczi remek elfutásai után Foxi többször is nagy helyzetben hibázott. A futball törvényei a 45. percben újra igazolódtak: Tóth Norbert 22 méteres bombája révén vezetést szerzett a vendégcsapat. (0-1)

A folytatásban Urbányi István kettős cserével rázta fel csapatát, melynek meg is lett az eredménye – igaz, némi vendégsegédlettel. Foxi gólja után mindkét oldalon veszélyben forgott a kapu, a jó iramú, ám sok hibával tarkított találkozón igazságos döntetlen született.