Montenegró kipipálva – Elődöntős U20-as válogatottunk a világbajnokságon

u20asvbmagyar

A második negyedben ellenállhatatlan volt a magyar válogatott Montenegró ellen. Manherczék a horvátokkal játszanak a fináléba jutásért.

Fotó. Waterpolo Serbia

Hibátlanul jutott túl U20-as válogatottunk a csoportmeccseken, így rögtön a negyeddöntőbe jutott. Montenegrónak azonban meg kellett küzdenie Ausztráliával, végül 16-5-re győzött a nyolcaddöntőben.

Manherczék a mai meccen már 2-0-ra vezettek, de a az első negyed végén 3-4 állt az eredményjelzőn, hiszen 3-2 után Gardasevics majd Moskov visszahozta a montenegrói reményeket. A második nyolc percben gázolt a csapat, hiszen Manhercz vezérletével, aki ebben az etapban hármat is lőtt már 9-5 volt az eredmény. A folytatásban sem tudtak közelebb jönni Uskokovics-legényei. A harmadik negyed 1-1-el végződött, míg a negyedikben az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 12-8-ra győzött a magyar válogatott.

Holnap, azaz szombaton már a döntőbe jutásért Horvátország lesz az ellenfél, 20:40-től. A másik ágon Görögország – Szerbia mérkőzést rendeznek.

U20-as vb, negyeddöntő (Belgárd, Szerbia):

Magyarország – Montenegró 12-8 (3-4, 6-1, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Manhercz 6, Burián 2, Szatmári 2, Vadovics 1, Sélley-Rauscher 1 ill. Gardasevics 3, Vujaszevics 1, Ukropina 1, Moskov 1, Spjaics 1, Grgurevics 1