Montella: “Csendben dolgozunk, nagyon lelkesen”

A Milan vasárnap este 2-1 arányban megnyerte az első hazai bajnoki mérkőzését. A 10. percben Patrick Cutrone góljával vezettek a hazaiak, majd a második játékrészben Joao Pedro egyenlített. Végül Suso fantasztikus gólt szerzett és eldöntötte a három pont sorsát. Vincenzo Montella a meccs után nyilatkozott.

“Örömmel tölt el, hogy a szezon kezdetén egy ilyen szoros mérkőzést sikerült megnyernünk. Így tanulhatjuk meg, hogy törekednünk kell a céljaink elérésére. Büszke vagyok a csapatszellemre. Szeretném kiemelni Montolivo teljesítményét. Ennél a pontnál még két lábbal a földön kell maradnunk, minden könnyebbnek tűnik, mikor sikerül győzni. Tovább kell dolgoznunk, mint ahogyan ezt eddig is tettük. Nagyon nehéz mérkőzés volt, de megérdemeltük a győzelmet. A csapat megfelelően kezdte a találkozót, megszerezte a vezetést, de talán tudat alatt kicsit visszavett a tempóból. Suso gólja? Része a Milan projektjének. A klubnál mindenki, a vezetőségtől kezdve a szakmai stábig mindenki tisztában volt a tehetségével. Fontos játékosunk, rengeteget fejlődött, de a befejezésben még jobb lehet. A klub nagyra becsüli őt és sohasem gondoltam arra, hogy átadólistára kerüljön. Megérdemli, hogy meghívót kapott a spanyol válogatottba. Tetszett a csapatszellem és az, hogy a játékosok mindig a győzelemért lépnek pályára.”

“Válogatott mérkőzések? Nem leszünk olyan sokan, így lesz egy kis szünet, különösen nekünk, az edzőknek és a szakmai stábnak. Egy szabadnapot fogunk kivenni. Majd Milanellóban fogunk edzeni azokkal, akik maradnak, ide értve Bonaventurát és Romagnolit, akik hamarosan teljes mértékben bevethetők lesznek. Támadó-szekció? Cutrone nagyon jól játszik, nagyon büszke vagyok rá, hogy őt is behívták az U21-es utánpótlás válogatottba. Ő még mindig ugyanaz a srác, aki volt és nagyon fontos számára, hogy ne veszítse el az önbizalmát. Kalinic is jól teljesített, beilleszkedett a csapatba. Úgy döntöttem, hogy őt küldöm pályára André Silva helyett, mert jobban ismeri az olasz labdarúgás játékstílusát. Lesz ideje, hogy megmutassa igazi értékét. Mindhárom csatárnak helye van a csapatban, nem játszhat mindenki végig 90 percet. Borini? Szilárd teljesítményt nyújtott, tökéletesen megértette, hogy hogyan tud a csapat javára játszani. Jól játszik, ahogy vártam.”

“Az új Milan? Örülök, hogy a Milan edzője lehetek. Az előző szezonban jó eredményeket értünk el és sok év után visszatértünk Európába. Egy győztes csapat felépítéséhez időre van szükség. A klub jelentős hosszú távú befektetéseket hajtott végre és sok fiatal játékost igazolt. Csendben dolgozunk, nagy lelkesedéssel.” – tette hozzá.