Mindhárom magyar csapat továbbjutott az Európa Ligában

A DVSC-Teva kettős győzelemmel, az MTK kétgólos hazai sikerének köszönhetően lépett tovább a második selejtezőkörbe. A Videoton FC kikapott ugyan Moldovában, de megnyerte párharcát.

Az MTK Budapest Gyirmóton lépett pályára a kazah Aktobe ellen, és bár az idegenbeli 1-1 inkább a budapestieknek kedvezett, előzetesen úgy tűnt, kupacsapataink közül a kék-fehérekre várt a legnehezebb feladat. A válogatottal Franciaországot is megjárt védőt, Bese Barnabást a kezdőcsapatba jelölte Teodoru Vaszilisz vezetőedző.

Kezdés után azonnal magához ragadta a kezdeményezést az MTK, és több ígéretes támadás után a hatodik percben meg is szerezte a vezetést: Bese ugratta ki jó ütemben Gera Dánielt a jobb szélen, akinek centerezését Nikac kapásból a kapuba vágta (1-0). A gól után kiegyenlítettebb lett a játék, és a kazahok is eljutottak a kapuig, sőt több veszélyes lövést is megeresztettek, de több gól a félidőig már nem született.

_BO12522

A második félidő elejét meghajtotta a vendégcsapat, többször is a magyar kapu elé kerültek a kazah támadók, de amikor nem ügyetlenkedték el a helyzeteket, akkor Hegedűs hárított. A másik oldalon is hasonló volt a helyzet: az Aktobe támadott, de fellazult a védelme, de a lehetőségeket az MTK nem tudta kihasználni, így izgalmas volt a jó iramú, bár sok hibával tarkított mérkőzés. A 84. percben Bese törte meg a jeget és szép egyéni akció végén jobbról a hosszú sarokba tekert (2-0), ezzel eldöntve a találkozót és a továbbjutást is. Az MTK ellenfele a következő körben az azeri Gabala lesz.

A DVSC-Teva 5-0-ás idegenbeli sikerét követően azzal a céllal lépett pályára a San Marinó-i La Fiorita ellen, hogy kiszolgálja a közönséget, és további gólokkal növelje összesítésbeli előnyét. Az első hazai találatra a 41. percig kellett várni, ekkor Holman Dávid átadása után Tisza Tibor 10 méterről lőtt a léc alá (1-0). Az 51. percben Holman maga is feliratkozott a gólszerzők közé, néhány szép csel után 6 méterről lőtt a hálóba (2-0). A folytatásban kapufákig jutott a Loki, de újabb gólig nem, így 7-0-ás összesítéssel búcsúztatta riválisát, a második selejtezőkörben a fehérorosz Torpedo Zsodino lesz az ellenfele.

dvsckep

A Videoton FC magabiztos, háromgólos előnnyel utazott Kisinyovba, a Zaria Balti elleni párharc visszavágójára. A hazaiak alaposan meglepték a fehérváriakat, a 9. percben, első helyzetükből megszerezték a vezetést, majd a második valamirevaló akciójuk végén, a 29. percben megduplázták előnyüket. Hiába támadott többet a Vidi, a szünetig nem sikerült faragni kétgólos hátrányán, így bár összesítésben továbbra is vezetett, nehéz második félidőre számíthatott. A fordulás után a magyar csapat irányított, de a moldovaiak nem adták fel a gólszerzés lehetőségét, és adódott is előttük esély az összesítésbeli egalizálásra. Szerencsére harmadszorra már nem tudták bevenni a Vidi kapuját, így bár megnyerték a meccset, 3-2-es összesítéssel a magyar ezüstérmes lépett tovább. A jövő heti második fordulóban a szerb FK Csukaricski lesz az ellenfele.