Milan-Napoli 0-4, kis híján történelmi vereség

A Milan hatalmas pofonba szaladt bele a Serie A 7. fordulójában, ugyanis a Napoli idegenben 4-0-ra győzedelmeskedett a piros-feketék ellen.

Remek formában várta a meccset a Napoli, hiszen a Carpi elleni kisiklást (0–0) nem számítva vágott egy ötöst az FC Bruges-nek és a Laziónak, de vereséget szenvedett ellene a Juventus és a Legia Warszawa is.

Ezúttal is jól kezdtek a nápolyiak, Insigne indításából Allan tekert Diego López mellett a Milan kapujának bal oldalába az első negyedóra végéhez közeledve (0–1). Az első félidőből ki kell emelni Higuaín zseniális labdaátvételét, de az ezt követő lövést már könnyedén védte a hazaiak kapusa, a Milan egyetlen nagy lehetőségénél pedig Luiz Adriano mögé jött a labda.

A fordulást követően megduplázta előnyét a vendégcsapat Insigne, Higuaínnal játszott össze, majd a bal felsőbe tekert (0–2). Egy órányi játékhoz érkezve José Callejón rossz labdaátvétele miatt megmenekültek a hazaiak, de nem sokáig, a 67. percben ugyanis ismét jött Insigne, és szabadrúgásból a jobb felső sarokba tekert (0–3).

És itt még mindig nem volt vége a Milan megpróbáltatásainak,egy bal oldali beadása után hiába próbáltak hárman is menteni, egyedül Ely érte el a labdát, ő viszont saját kapujába lőtt – öngól (0–4). A végén még szépíthetett volna a Milan, de Bonaventura közeli szabadrúgását Reina magabiztosan fogta, így a Napoli 4–0-ra nyert.

MILAN – NAPOLI 0-4

Időpont: 2015.10.04. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Rizzoli
Gólszerzők: Allan (13.), Insigne (48., 68.), Ely (77. öngól)
Sárga lapok: Bonaventura, Antonelli, Ely ill. Allan, Callejon, Jorginho

MILAN: Diego Lopez; De Sciglio, Zapata, Ely, Antonelli; Kucka (Poli 84.), Montolivo, Bertolacci (Cerci 57.); Bonaventura; Luiz Adriano, Bacca.

Cserék: Abbiati, Donnarumma, Alex, Calabria, De Jong, Jose Mauri, Nocerino, Suso, Honda.

NAPOLI: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik (Lopez 74.); Callejon, Higuain (Gabbiadini 81.), Insigne (Mertens 73.).

Cserék: Gabriel, Rafael, Strinic, Chiriches, Maggio, Henrique, El Kaddouri, Valdifiori, Chalobah,