Megvan az első EYOF-arany!

Maros Barbarát senki sem tudta megállítani, a dobogó legfelső fokára léphetett a 48kg-os súlycsoportban (kék ruhában)

Az első napon szerzett két ezüst- és egy bronz mellé további három bronzot szereztek úszóink a belgrádi Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon – az első aranyat viszont a tatamin nyertük: Maros Barbara lenyűgöző magabiztossággal menetelt a dobogó tetejéig.

A KSI 48 kilós versenyzője a várakozásoknak megfelelően szerepelt: korosztályos Európa-bajnokként egyértelműen esélyesnek számított, azaz nem csoda, hogy senki sem tudta megállítani. A döntőben például holland ellenfelével, Sanne Verhagennel másfél perc alatt „végzett”: egy egészen parádés, ippont érő akcióval tett pontot a finálé végére.

Az uszodában is szépen termeltek a magyar fiatalok: az óriástermetű Bernek Péter 400 gyorson végzett a harmadik helyen, Kozma Dominik pedig ezúttal a 200 méteres mellúszásban léphetett fel a dobogóra, s jelenleg három éremnél tart. A napot Jókay Orsolya bronzérme tette teljessé, ő 200 vegyesen lett harmadik – azaz ezen a napon igen jól ment a Kőbánya SC úszóinak, elvégre mindhárom medáliát ez a műhely „szállította”. További két ötödik helyezés érdemel még említést: Bagó Antónia 200 háton, a két fiú, két lány alkotta váltó pedig 4×200 gyorson szerzett pontot.

Vízilabdázóink felszabadult játékkal ütötték ki a franciákat (17-8), így már csoportelsők, a csoport leggyengébbje, a portugál gárda ellen szerdán alighanem gólfesztivál várható. (A másik ágon a szerbek is haladnak: a németek 20-6-os legyőzését követően kedden a szlovénekkel bántak el 16-8-ra.)

Hősiesen helytálltak atlétáink, bár a 44-45 fokos melegben nem volt egyszerű dolguk. Czebei Réka például a két 1500-as selejtező-futam alapján a második legjobb idővel került a szerdai fináléba. Ötödik helyen végzett a súlylökés döntőjében Bácskay Márta: ugyan a hatból csupán két kísérlete volt jó, ám ezzel is sikerült pontszerzőként zárnia.

Az iszonyatos forróság sajnos nem múlt el nyomtalanul a magyar delegáció házatáján: kiváló asztaliteniszezőnk, Palatinus Martin rosszul lett a hőségben, este már az olimpiai falu kórházában ápolták. Az első diagnózis alapján nem valószínű, hogy folytathatja a versenyt, ami azt jelenti, hogy éremesélyes párosunk sem menetelhet tovább.