Megszorongatták a Mustangs-t, a Sparks ismét nyert

A Tatabánya a Dunakeszit verte, a Szikrák a Rozsomákokat győzték le a TD Store Divízió II-ben.

A Rangers javítani akart a Boda Troopers elleni vereséget követően. Reális esélyeik voltak a Mustangs vendégeiként és ezt be is bizonyították, ám végül a papírforma a Ménest igazolta a pályán.

Az első negyedben a Duna-partiak kezdtek jobban, Takács Kolos futásával és Szekeres Ádám kétpontosával 8-0-ra vezettek. A második játékrészben a Tatabánya nem hagyta, hogy a Dunakeszi meglógjon Mátrai Bence, majd Juhász Ádám szereztek hatpontosokat. Viszont a vendégek vezettek a szünetben, mivel Takács Kolos TD-je és Kinisch Péter extrája egypontos előnyt adott nekik: 15-14.31562343_585056171880879_9172111812630413312_o

A harmadik játékrészben a Tatabánya előnyt szerzett Juhász újabb futásával. Az utolsó negyedben is kiélezett meccset vívtak a csapatok, de végül a Mustangs nyerte meg a találkozót Juhász harmadik touchdownjának köszönhetően. Igaz, hogy Fenyő Andrásnak is volt egy elkapása, de a hazaiak így is 26-21-re nyertek.

Fotók: Hungarian Football

Tatabánya Mustangs-Dunakeszi Rangers 26-21 (0-8, 14-7, 6-0, 6-6)
Pontszerzők: Juhász Ádám 3 TD, Mátrai Bence 1 TD, Kun Szilárd 2 XP, illetve Takács Kolos 2 TD, Fenyő András 1 TD, Szekeres Ádám 1 PAT, Kinisch Péter 1 XP.

A Dabas Sparks kifejezetten jó formában van eddig a bajnokságban, és a Wolverines ellen folytatta volna kitűnő szériáját. Hazai pályán esélyesebbek is voltak a Szikrák az eddig még pontot sem szerző Rozsomákok ellen.30962748_2282689301748716_2272265022432783573_o

A Dabas egy kicsit nehézkesen kezdett, de megszerezte a vezetést Bíró Krisztián mezőnygóljával. A második negyedben Bíró egy újabb field goallal növelni tudta a fórt, ám nem maradt TD nélkül az első félidő. Kószó Ádám és Garajszki Ádám futásai hoztak 6-6 pontot, így 20-0-ra vezetek a hazaiak a szünetben.30420705_2282686771748969_1217604752676515105_o

A harmadik negyedben végül eldöntötte a találkozót a Sparks. Strupka András passzából Kószó volt ismét eredményes. Ezt követően egy blokkolt punt után Blaskó Tamás szedte össze a labdát és vitte be az end zone-ba. Végül Turcsány Bálint is beért a végzónába, ami után kétpontos következett: az utolsó mérkőzését játszó Tóth Gábor hozta ezt össze. Ezzel érvénybe lépett a mercy rule, így a futóóra lerövidítette a párharcot. A Wolverines-nek viszont a végén volt egy válasza, Kádár Gergely megszerezte a csapat első pontjait a szezonban, így 41-6-ra kozmetikázta az eredményt.

Fotók: Rigó Luca

Dabas Sparks-Wolverines 41-6 (3-0, 17-0, 21-0, 0-6)
Pontszerzők: Kószó Ádám 2 TD, Garajszki Ádám, Blaskó Tamás, Turcsány Bálint 1-1 TD, Bíró Krisztián 2 FG, Tóth Gábor 1 PAT, Bíró Krisztián 3 XP, illetve Kádár Gergely 1 TD.TD Store Divízió II logó