Märcz Tamás: sokat hibáztunk

Debrecen, 2018. március 20.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A németek elleni kétgólos vereség után a kapitány elmondta, miben hibázott a csapat.

Debrecen, 2018. március 20. Märcz Tamás szövetségi kapitány a vízilabda férfi világliga európai selejtezõjében játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésén a Debreceni Sportuszodában 2018. március 20-án. Magyarország-Hollandia 13-1. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

(MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)

„Nem volt könnyű átélni a meccs elejét sem, számítottunk arra, hogy akár az otthon játszó németek ellen szembeszélben is pólózhatunk – nos, ezt jól reagáltuk le, túléltük az elejét, sok emberhátrányt kivédekeztünk. Kézben tartottuk a meccset, majd 7-4-nél jött a fordulópont. Akkor kihagytuk az időkérés után a fórt, pedig még jobban leszakíthattuk volna az ellenfelet. Elkezdtünk egyre többet hibázni, sok gól kaptunk a harmadik és a negyedik negyedben is. Ennek ellenére volt esélyünk még így is a győzelemre, de sok hiba csúszott a játékunkba, kapkodtunk, nem voltunk pontosak. Elöl rutintalanul oldottuk meg a támadásokat, nem tudtuk gólra váltani a fórokat, amelyekkel meg lehetett volna a győzelem” – mondta Märcz Tamás szövetségi kapitány a mérkőzés után, az mvlsz.hu-nak: „Ismerjük őket, láttuk, ahogy a japánok ellen különleges találkozón nyernek. Jó csapat, nehéz lesz ellenük is, de miként a németek ellen, ezúttal is a győzelem reményében kell vízbe ugranunk. A játékvezetői ítéletek ellenére a németek ellen is rajtunk múlt a siker, várhatóan így lesz holnap is. Sokat tettünk a pontokért, de úgy tűnik, még többet kell nyújtani, segíteni egymást!”