Mancini győzelemmel debütált a válogatott élén

Az olasz válogatott hétfő este 2-1-re legyőzte a világbajnokságon résztvevő Szaúd-Arábiát egy felkészülési mérkőzésen. Mario Balotelli góllal tért vissza, míg Roberto Mancini szövetségi kapitány győzelemmel debütált a kispadon.

Az olasz labdarúgó-válogatott ugyan nagy meglepetésre története során először nem jutott ki a vb-re, ellenfele felkészülési mérkőzésen a világbajnoki résztvevő Szaúd-Arábia nemzeti csapata volt.

Már a 8. percben előnybe kerülhettek volna az olaszok, de Balotelli labdáját nem tudta a kapuba juttatni Insigne. A 14. minutumban Politano végezte el Olaszország szögletét, Pellegrini pedig csúsztatott, de a játékszer nem talált kaput. A 21. percben viszont megtört a jég, a visszatérő Balotelli lökete akadt be a tizenhatosról a szaúdi kapuba (1-0). A félidő végéhez közeledve kimaradt egy olasz ziccer, ugyanis Criscito találta telibe a felső lécet, a szünetig viszont már újabb gól nem esett. A sokkal jobban futballozó olasz válogatott már az 56. percben kis híján növelte előnyét, ám Pellegrini lövése fölé ment. Így is csak idő kérdése volt, és jött az újabb olasz találat. A 68. minutumban Belotti jutatta kapuba a kipattanót, megduplázva ezzel övéi előnyét (2-0). A 72. percben viszont jött a szépítés a szaúdi válogatott részéről, Al Shehri ugyanis kihasználva az olaszok hibáját, bevette a kaput (2-1).

Ráadásul a 79. minutumban egalizálhatott is volna a vébére készülő válogatott, de Al Harbi próbálkozását Donnarumma hárította. A lefújásig több gól már nem született.

A találkozón Gianluigi Donnarumma, Leonardo Bonucci és Alessio Romagnoli is kezdőként lépett pályára, míg Giacomo Bonaventura a 67. percben váltotta Alessandro Florenzit.

OLASZORSZÁG – SZAÚD-ARÁBIA 2-1

Időpont: 2018.05.28.
Helyszín: Kybunpark, St. Gallen
Játékvezető: Scharer
Gólszerzők: Balotelli (21.), Belotti (68.) ill. Al Shehri (72.)

OLASZORSZÁG (4-3-3):  G. Donnarumma; Zappacosta, Bonucci, Romagnoli, Criscito (De Sciglio 87.); Pellegrini (Cristante 72.), Jorginho, Florenzi (Bonaventura 65.); Insigne (Chiesa 84.), Balotelli (Belotti 58.), Politano (Verdi 73.).

SZAÚD-ARÁBIA (4-4-1-1):  Alowais; Alshahrani, Hawsawi (Albulayhi 84.), Othman (Hawsawi 90.), Alharbi; Al Shehri, Otayf, Kanoo (Aldawsari 46.), Aljassam; Alfaraj; Abu Radiyah (Almuwallad 69.)