Malajziai Nagydíj, 1. időmérő: Talmácsi negyedik

A pontversenyben élen álló Talmácsi Gábor a negyedik időt érte el a 125 kcm-es kategória pénteki, első időmérő edzésén a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó előtti futamán, a Malajziai Nagydíjon.

A Bancaja Aspar magyar klasszisát, aki az első szabadedzést megnyerte, a spanyol Pablo Nieto, az olasz Mattia Pasini és a cseh Lukas Pesek előzte meg a tréningen, amelyet egy heves vihar előzött meg Szepangban.

"Elégedett vagyok, jól ment ma a munka. Az alapbeállításaink megvannak száraz és vizes pályára egyaránt. Szombaton még finomítunk néhány dolgon, és készen állok a versenyre" – myilatkozta az edzés után Talmácsi.

A világbajnoki versenyben Talmácsit egy ponttal követő spanyol Hector Faubelnek komoly problémái voltak az edzésen és legjobb mért ideje közel 12 másodperccel volt rosszabb Nietóénál, így – a 107 százalékos szabály alapján – jelen állás szerint nem indulhatna a vasárnapi futamon.

A 250 kcm-esek között a vb-pontversenyt toronymagasan vezető spanyol Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb. A kategória magyar indulója, Tóth Imre az esős reggeli szabadedzésen a kiváló hatodik eredményt motorozta, az időmérőn azonban csak a 22. idő volt az övé.