Magyarország lelépte Ausztráliát – VILÁGKUPA-győztes a magyar válogatott

MTI Fotó: Czagány Balázs

Hat góllal bizonyult jobbnak Märcz Tamás csapata az ausziknál a fináléban.

Budapest, 2018. június 18. Jansik Dávid (b) és az ausztrál Joseph Kayes a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntõjének elsõ fordulójában játszott Ausztrália - Magyarország mérkõzésen a fõvárosi Duna Arénában 2018. június 18-án. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A mérkőzés első negyedében a védekezésen volt a hangsúly. A hajrára kanyarodva egy fórt használtak ki az auszik, majd Mezei harcolt ki egy ötöst, amit Manhercz vágott be. Az utolsó fél percben Zalánkit hagyták lőni, 2-1. A második nyolc percben Power használt ki egy előnyt, majd Zalánki ismét betalált, sőt Manhercz egy megúszásból operált, így 4-2-re vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után, nekünk minden bejött az ausztráloknak semmi. Manhercz ismét kétszer mattolta Dennerlyt, még Bátori és Pásztor is gólt szerzett, 8-2. Az utolsó negyedben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdéses, végül maradt a közte hat.

A magyar válogatott 1999 után nyert ismét világkupát.

Világkupa: döntő:

Magyarország – Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)
Gólszerzők: Manhercz 4, Zalánki 2, Bátori 2, Pásztor 2 ill. Younger 1, Kayes 1, Power 1, Ford